in ,

Erdoğan maske, mesafe ve temizlik uyarısı yaptı: Sınırsızların yeniden gündeme gelmesi kaçınılmaz

<br />

Erdoğan maske, aralık ve paklık uyarısı yaptı: Sınırsızların bu gündeme gelmesi kaçınılmaz

Muhit ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İstanbul Kartal ve Halkalı, Sakarya, Samsun, Sivas, Diyarbakır, Trabzon, Batman, Bursa ve Elazığ ‘da imalatı tamamlanan 10 millet bahçesinin açılışı yapıldı. Açılış merasiminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuştu.

Kelamlarına tüm insanlığın 5 Haziran Yerküre Etraf Günü ‘nü tebrik söyleyerek Erdoğan, “10 millet bahçemizin her biri yeşil alan ve tesisleriyle iftihar verici eserler. Muhit ve Şehircilik Bakanlığımız ile inşaatında çalışan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Erdoğan, bugün açılışı yapılanlarla birlikte yekun 23 darı bahçesine belirterek ulaşıldığını, “Dünyadaki kimi kentlerin çevresinde nokta alan park ve bahçeleri seyreden milletimiz artık Ankara’da ve gayrı bölgelerinde bu tıp mekanlarından şahsen istifade edecek. Yeşil yerler olmazsa olmazımızdır. sözünü kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarının devamında olduğu biri çıktı:

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) Başkanlığı ‘nı devraldığımızda binaların neredeyse 4’te 3’ü kaçak yapı aranıyordu. Türkiye’nin derhal her yerinde benzeri bir durum laf konusuydu. Bu acı tablo yıllarca devletin vatandaşına öncülük etmemesinin bir sonucuydu. Gerek mahalli yönetmelik gerek merkezi idarede sorumluluk üstlendiğimizde evvel en acil gereksinimlerden başladık. Başını sokacak hanesi olmayan birine, park bahçe vaadinde bulunmak gerçekçi olmazdı. Yeni yerleşim yerleri inşa ederek birinci adımı attık. Kiptaş ve TOKİ içindir konut üretmemizin sebebi budur. Kısa müddette devletimiz şantiyeye döndü. Son 18 yılda memleketimiz yılda 500 bin ile 1 milyon arsında konut inşa edilen bir görünüm sergiledi.
 • Geldiğimizde artık kentlerimizin çok daha büyük dinlenme, nefeslenme, vakit geçirme yerlerine gereksinim olduğunu gördük. Millet bahçeleri işte bu tespitin geliştirilmesi geliştirdiğimiz girişimler. Yine yaptığımız stadyumların tüm makul meydanları darı bahçeleri için tahsis ettik. 2023 gereklidir kadar 81 millet bahçeleriyle donatmış olacağız.

‘Salgın buhranından en az hasarla çıkın sebebi oğul 18 yılda yaptığımız hazırlıklar’

 • Koronavirüs bize bir gerçeği daha bakın. Bu gerçek Türkiye’nin içindir kifayetsiz siyasetçi ve başkanlarla istikrasızlıklar için ne kadar büyük kayıplar yaşadığıdır. Memleketimizin kuvvetinin hebağında nasıl geri bırakıldığını daha güzel görüyoruz. Her şeyi devletimize kazandırdığımız hizmet ve eserler sayesinde kısır döngü tüy kırmayı başardık. Salgın bunalımından en az hasarla yaptığımız sebebi oğul 18 yıldır yaptığımız hazırlıklar. . .
 • Salgın devrinde çok sayıda önlemi hayata geçirdik. Bunlardan biri sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Geçtiğimiz haftaki sınırlamaların akabinde bu usulü bizim düşünmüyorduk. Vaka sayısı 700’den yine bin haddine dayandı. Sokağa çıkma kısıtlaması tekrar gündemimize aldık. Dün gece ilan edilmişti. Bu 15 kent önünde olmak üzere memleketimizin 4. Tek emeli yayılmayı tedbire ve vatandaşımızı kaydı olan bu kararın farklı Çevre ve Ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2.5 5 bir aranın akabinde tekrar günlük hayatına vatandaşların ezaya düşmesine gönlimizin razı olmadı. Bunun için Cumhurbaşkanı olarak 15 vilayetimizde başlamak sokağa çıkma kısıtlaması kararını iptal etme kararı aldım.

‘Maske savaşları yaşanırken biz hem kendi vatandaşımıza sahip çıktık’

 • Vatandaşlardan maske, aralık, arilik kurallarına riayet etmeyi istiyorum. Buna dikkat edersek çok kısa vakitte gerek vaka sayısı gerekse vefatlar azalacak, inşallah bitecek. Aksi ekranında bu sınırlamaların tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz. Salgın periyodunda herkes kendi içine kapanırken, maske savaşları gelişmekte biz hem kendi vatandaşımıza sahip çıktık hem de 102 devlete el attık. Rakamlar için büyük devlet olmak henüzmiyor. Maddi imkanlar yanında merhamet, şefkat, insan sevgisi de lazım. Biz salgın devrinde büyük devlet olduğumuzu tüm yerküreye gösterdik.
 • Aklın ve bilimin yanında vicdanın merhametin biri çıkacağı yeni bir periyoda giriyoruz. Türkiye geleceğine çok daha itimatla bakan bir memleket haline geldi. Çam ve Sakura Kent Hastanesi ‘nin açılışını yaptık. Feriha Öz Hastanesi açılışını yaptık. Bir oburu Murat Dilmener Hastanesi ‘nin açılışını yaptık. 100 odalı Sultan Abdülhamit ‘erlerimiz için yapılan hastaneyi geri alarak açılışını yaptık. 45 günde yaptık.
 • Bugün 2023 amaçlarımıza ulaşma konusunda düne nazaran çok daha ümitvarız. 2053 ve 2071 vizyonları için sadece açıklamade değil fiili ve fiziki olarak gereksinimimiz olan muvaffakiyetleri çok yakın bir devirde gerçekleştireceğimizi görüyoruz. Devletimize eser kazandırmaya devam edeceğiz. Yüksek lisans hastaneler kazandırdık bununla kalmadık Ilısu Barajı tarihinde dev bir yapıtı hizmete açtık.

‘Askerimiz destan yazıyor’

 • Yarın Yusufeli Barajı ‘nın 3 milyon Sınıfüp üncü beton dökme merasimine görüntü konferansla buradan iştirak edeceğiz. Tamamlanan baraj açılışlarımızı pey der pey devam edeceğiz. Savunma sanayii nde birbirinden kıymetli girişimler sonuçlanma aşamasına geldi.

 • Erimiz Barış Pınarı Harekatı ‘nda sahiden destanlar yazıyor. Kuzey Irak ‘ta destanlar yazılıyor. İdlib ‘de destanlar içindir devam ediyorlar. Erimiz son birkaç gün içinde Libya ‘da Libyalı kardeşleriyle verdikleri uğraşta hedeflenen planlara yanlışsız yürüyor

 • Çok sayıda çalışmamız var. Her adımı devam takip ediyoruz. Salgın sonra bu yatırımların çok yararı olacağına inanıyoruz. Kimileri garip garip şeyler konuşuyor, ‘Ekonomi içindir, iktisat bu türlü. ‘ Kendi imkanlarımızla terörle mücadeleyi sürdürüyoruz, kendi imkanlarımızla yatırımlara devam etmek tekrar kendi imkanlarımızla salgın mücadeleyi yerkürede herkes birbirinin elindeki maskeleri. Millet olarak birlik ve beraberliğimize kardeşliğimize sıkı sıkıya sarıldığımızda aydınlık bir geleceğin bizi beklediğini görüyoruz.

‘Senfoni orkestrası binası tamamlanıyor’

 • Yıl sonuna kadar inşallah burada dev bir millet parkını açacağız. Tüm Ankaralılar evlat ve eşleriyle gelip gezintilerini yapacak sıklıklar içerisinde ömürlerini sürdürecekler. Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası ‘nın 29 Ekim’de binasını bitiriyoruz. Sürat dediğiniz hengam bizde var. Rahmetli Süleyman Demirel devrinde başladı. Derdimiz bizim diğer. Yerküreye örnek bir devlet, güçlü bir memleket olacaksak yapıtlarla olacağız. Bu eserler yaptıklarımızla ortaya çıkıyor.

Konuşmanın akabinde millet bahçelerinin açılışı yapıldı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Fatih Terim: Rakibimizin ceza alması bizi sevindirmez

4 milyon lira dolandırdı