in ,

Erdoğan: Sokağa çıkma yasağını iptal etme kararı aldım

<br />

Erdoğan: Sokağa çıkma yasağını iptal etme kararı aldım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağını iptal etti açıkladı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Erdoğan, açıklama söyledi:

“Bilindiği amacıyla salgın devrinde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda önlemi hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de

Esasen, en son sınırlarını akabinde bu formülü tekrar gözden düşünmüyorduk. Lakin, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı içindir bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sıhhat Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 bölgesinde yapılacak sokağa çıkma sınırlaması için çalışıyor gece gece ilan edilmişti. Lakin vatandaşlarımızın değerlendirmemizi, bize karar yine gözden geçirmeye yöneltti.

Tek emeli illetin yayını değiştir ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı çevre ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. Meşakkate düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 vilayetimizi başlatmak hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması pratiğini iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, maske-mesafe-temizlik kurallarına bu süreçler de titizlikle riayet ve çalışma değerle rica ediyorum. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Binbaşı Kara, Milli Savunma Bakanlığı’nın ikinci kadın sözcüsü oldu

Kamu Başdenetçisi Malkoç’tan konut kredisi kampanyasında fırsatçılığa tepki: Eninde sonunda hukuk yakına uyumır