in ,

‘Görüntü görüntü’ iddiasıyla kızını öldürmüştü: Videodaki bazı Şeyma yüzünden ortaya çıktı

<br />

‘resimde görüntü’ argümanıyla kızını öldürmüştü: Görüntüdeki çiçekler Şeyma için ortaya çıktı

Harun Yıldız, 6 Şubat 2020’de dershane çıkışında aracıyla çıkmak kızı Şeyma Yıldız ’ı, Çubuk Kargın mahallesinde tabancayla ateş ederek, öldürdü. Vaka sonrası polisi arayarak teslim olan peder, çıkarılan mahkemece tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ‘nın başlatılmasını tamamlanıyor, iddianame hazırlandı. Ankara 33. Ağır Ceza Duruşması ‘nce kabul edilen iddianamede sanık Harun Yıldız için,’ alt soydan akrabayı kasten öldürmek ‘günahından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talep edildi.

İddianamede, peder Harun Yıldız’ın savcılıkta olduğu tabiri de bölge aldı. Harun Yıldız, internet sitelerinde kızına ilişkin uygunsuz imajlar gördüğünü, vukuat günü kızını, dershaneden alarak imgeleri sorduğunu, kızının bunu kabul etmediğini söyledi. Hadiseden evvel alkol aldığını belirten peder Yıldız “Kordma ısrarla bunu yaptı kimin yaptığını sordum. Bana ‘ Ben bu türlü bir şey yapmadım ‘dedi. Lakin başını baştan yapmayaek ağlamaya başladı ve ‘ Peder sus, peder sus ‘diyerek karşılık verdi. Bunun üzerine kendimi kaybettim. Araçta bulunan tabancayla kızıma ateş ettim “ dedi.

‘Videodaki kişi Şeyma Yıldız değil’

İddianamede ayrıyeten, internette, peder ve kızına ilişkin cep telefonlarında kriminal incelemesi yapıldığı; gelgelelim Şeyma Yıldız’a ilişkin uygunsuz medya bulunmadığı belirtildi. İddianameye giren polis kriminal raporuna nazaran; Şeyma Yıldız’ın açıklamalarında yapılan düzenlemeleri incelemek dışında biçimde diğerinden gelen ya da gayrısına gönderilen uygunsuz görüntü ve fotoğraf bulunmadığı belirtildi.

Yeniden sanığın polis tabirinde taraf alan ‘ kuzenine ve arkadaşına yardımcı olan Şeyma ‘başlığıyla internette göre aramada kızına göre görüntü çıktığı teziyle ilgili de yapılan inceleme ve araştırma incelemesi, medya Şeyma Yıldız görmek ve hiçbir şekilde ona benzemediğinin tespit edilmiştir kaydedildi.

Başkaca otopsi raporunda Şeyma Yıldız’ın vücunda 9 adet mermi girişi tespit incelildi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bakan Karaismailoğlu: 16’dan 20’ye çıkarılan YHT seferi içindir

Fatih Terim: Rakibimizin ceza alması bizi sevindirmez