in ,

Kalfanın testi pozitif çıktı, tüm berber ve kuaförler testten geçti

<br />

Kalfanın testi olumlu çıktı, vilayetteki tüm berber ve kuaförler testten geçti

Kayseri’de kısa vade evvel kuaför hizmeti çalışan kalfa, yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Kayseri Kent Hastanesi’ne başvurdu. İsmi açıklanmayan kalfanın yapılan koronavirüs testi olumlu çıktı. Bunun üzerine kalfanın çalıştığı kuaför salonu 14 gün vadeyle kapatıldı. Kuaförde çalışanlar da konutlarında karantina altına alınmıştır.

Çalışanlardan numune alındı

Ayrıyeten önlem gayesiyle kentte tüm berber ve kuaför salonlarında çalışanlara koronavirüs testi incelemek kararlaştırıldı. Dün, Vilayet Sıhhat Müdüriyeti’nin, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyyid Burhanettin ek hizmet binasında test altında erkek berber ve kuaförler salonlarında çalışanlara test yapıldı. Bugün ise hatun kuaför salonlarında çalışanlardan test için numune alındı.

‘Şu an hiçbir sorun yok’

Berberler ve Kuaförler Odası Yöneticisi Rıfat Alpaslan, berber ve kuaför esnafı olarak 50 günlük bir aranın akabinde 11 Mayıs’ta belirtilen kurallar için çalıştıklarını söyleyerek, “Kadın kuaföründe çalışan kimsede yapılan test sonucunun ölümlü çıkması üzerine iş tarafı tedbiren karantina altına alınmıştır. Kalfa olarak çalışan şahsa daha sonra yapılan testler ise, negatif çıktı. Biz tüm ihtimalleri göz önüne alarak berber ve kuaförlerimize test yapılmasını sağladık. Sonuçlar kısa devir içinde ayan olacak. Şuan hiç bir sorun yok “ dedi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yıldız’dan ‘KKKA’ uyarısı: Koronavirüsten daha ölümcül

Bakan Selçuk’tan ‘çocuklara özel maske’ paylaşımı