in ,

Kılıçdaroğlu: Hangi engel çıkarılırsa çıkarılsın, bu ülkeye gerçek bakın adaleti ve demokrasiyi getireceğiz

<br />

Kılıçdaroğlu: Hangi mani çıkarılırsa çıkarılsın, bu devlete gerçek manada adaleti ve demokrasiyi getireceğiz

CHP Umumi Yöneticisi Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay ‘da katılaşan cezasının Türkiye Büyük Darı Meclisi (TBMM) Umum Konseyi’nde okunması sonucu vekilliği düşürüldü Enis Berberoğlu ‘yla ilgili konuştu.

Şahsi Heyecan hesabında medyalı paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’nun milletvekilliğinin haksız alana ve Hukuka, Anayasa’ya muhalif formda düşürüldüğünü söyledi.

“Enis Berberoğlu ne yaptı? Saygın bir gazeteci Berberoğlu. Saygın bir siyasetçi. Türkiye’yi bilen, Türkiye’nin koşullarını, tarihini bilen kıymetli bir insan Enis Berberoğlu “ diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Yalnızca, adaletsiz ancak mahkum edildi. Demokrasinin, adaletin sizinle bu tıp hikayelerle karşılaşıyoruz. CHP olarak biz, demokrasiyi, hakkı, hukuku ve adaleti göndermek için savunacağız. Daha evvel söylemiştim, ‘ Bu memlekete gerçek bir demokrasi gelinceye kadar savaş edeceğiz. Bu memlekete hak, hukuk ve adalet gelinceye kadar, sonuna kadar uğraş edeceğiz. diye. Yeniden söylemiştim, ‘ Bu uğraşta şayet bir bedel ödenecekse bedeli evvel CHP’liler ödeyecektir. diye. Enis Berberoğlu, o bedeli ödeyenlerden birisidir. “

Berberoğlu’nun Yargıtay kararından sonra tekrar milletvekili seçildiğini ve ‘haksızlığın giderilmesi’ için Anayasa Mahkemes i’na başvurduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, Anayasa’nın 83. hususunda “Üye listesinde milletvekili hakkında bazı ve kovuşturma, Meclis’in tekrar dokunulmazlığını kaldırmalısınız)” denildiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, kaydetmek kaydetti:

“Bu hususun de gereği yapılmadı zira adaletin gereklidir hukuk da Anayasa da olmuyor. Adaletin TBB’ünde TBMM vesayetten kurtulamıyor. Adaletin ardından yanda yargı vesayet altında. Benim bu millete bir lafım var. Ne olursa olsun, hangi bedel, hangi mani çıkarılırsa çıkarılsın, bu devlete gerçek manada hakkı, hukuku, adaleti ve demokrasiyi getireceğiz. Bunda kararlıyız. Bedeli ne olursa olsun, bu bedeli ödemeye de razıyız. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Pegasus: Sokağa çıkma yasağının iptal edilmesi nedeniyle uçuşlarımız planlıyor şekilde yapılacak

Erdoğan: Birliğimiz NATO’daki durumumuzu çok daha güçlü hale getirecek