in ,

Uğur Dündar’dan sosyal medyada gündem olan kavga görüntüleriyle ilgili açıklama

<br />

Uğur Dündar’dan toplumsal medyada gündem olan arbede imajlarıyla ilgili açıklama

Sözcü gazetesi muharriri Uğur Dündar, dün çevre medyada gündem olan küfürlü arbede görüntülerininin ayrıntılarını bugünkü zaviye yaz yayını anlattı.

Halillardamendar’ın ABD’deki hanesine gidiyor. Kendisini hanenin çalışanı olarak tanıtan kişi ‘çekim yapamazsınız’ diyerek Dündar’a müdahale ediyor. Sonrasında Dündar ve çalışan arasında küfürlü hengame başlıyor.

Dündar’ın kelam konusu arbedeyle ilgili yazısı hakkında:

“Buzda bir kış günü, Edirne’ye hakikat gidiyoruz. Arada bir bastıran tipi, güya otoyola dev küreklerle kar yığıyor… Bu çok tehlikeli bir şekilde göze alıyorumın nedeni, şık Edirne’den gelen bir davet.

Türkiye’den götürdüğü paralarla Amerika’da, dolar milyarderlerinin yaşadığı kentte keyif süren kaçak bir iş adamının, kıdem tazminatlarının gerek olduğu, ellerine karşılıksız senetler tutuşturduğu personelleri bizi çağırıyor bizi.

‘Gelin’ diyorlar. ‘Gelin de nasıl sefil, perişan durumda olduğumuzu görün !. . ‘Biz de onları dinlemeye gidiyoruz… Ama o da ne?

Suratını bir anda artıran tipinin, adeta buz patenine dönüştürdüğü otoyolda aracımız topaç olduğu dönmeye başlıyor. Deneyimli sürücü Aslan Kızılkan, soğukkanlılıkla direksiyona hakim olmaya çalışıyor lakin denetimden çıkan araba sürat kesmeden dönmeyi sürdürüyor. Artık ağımızın üstündeki kapanışlar, artık ağımızda mangal yürekli Yiğit kardeşlerim, beni korumak için üstüme kapanıyorlar. Korkmaz İpek kardeşim de öyle… mafya ve terör örgütlerinin tehditlerine karşı devletin görevlendirdiği…

Hiç ve datar dansı, mucizevi biçimde, korkuluklara ve ardımızdan hiçbir araç gelmediği için bir bölgeye çarpmadan sonlanıyor.

Irtihalle hayat arasında gidip geldiğimiz ürpertici saniyeleri geçmişte bırakıp, kelamımızı tutmak için yolculuk boyunca devam ediyoruz.

Edirne’ye vardığımızda karın çoktan diz uzunluğunu aşmaktadır görüyoruz. Soba dumanının göz gözü görmez hale getirdiği izbe bir kahvehanede bizi bekliyor emekçilerle buluşuyoruz. Avurtları çökmüş, sakalları uzamış ve o karlı günde geleceğimizden ümitlerini kesmiş emekçiler, bizi gördüklerinde sevinç çığlıkları atıyorlar.

Hepsinin derdi ortak: ‘Biz bu adamın fabrikasına yıllarımızı verdik. Lakin o hakkımız olan, bir nevi hayat sigortamız sayılan kıdem tazminatlarımızı ödersiniz bu senetleri bırakıp kaçtı. Hepsi karşılıksız. ABD’deki malikanesinde lüks bir ömür sürüyor. Dürümumuzu ve çaresizliğimizi içerir gazeteciye yazdık, lakin kullandığınız için bu iş adamının içki masalarında meze olduklarından, yani gebe kaldıklarından yazamadılar. Boyut yalvarıyoruz. Gidin Amerika’ya, evladımızın haklarının takipçisi olun. Yeminle söylüyorum ki açız aç !. . ‘

Edirne’den ayrılıruz, o yol buldumumda birinci işimin Amerika’ya gitmek, klor yolsuzluğundan tutuklanacağını anlayınca devlete vergi borcu takıp kaçan bu iş adamı.

Çok geçmeden adresi tespit edilir. Gökhan Acun’la birlikte ABD’ye, New York’ta, dolar milyarderlerinin yaşadığı semtteki malikaneye gidip, kapıyı tıklatıyoruz. Maksadımız üniversal meslek unsurumuz gerekli olan birkaç soruyu yönlendireltmek ve personellere verdiğimiz kelamı tutmak… Ama içeridekiler, kapıyı açmak tarafına üzerimize çalışırdıkları bir kimseyi tercih edebilirsinizlar.

Mali polisin, bu iş adamının Türkiye’den kaçırmak üzere bir Bulgar gemisine yükletme pahalı öğeleri ortaya çıkardığı operasyonda, ismi eşyaların alıcısı olarak geçen çalışana mikrofonu uzatılmış, ‘Buyurun mikrofon sizin, konuşun motamot yayınlayalım’ dememize rağmen o, hakaretler savurmayı yeğliyor. İş adamı ve eşinin doldurmasını kişi bununla da yetinmeyip ‘Şimdi sizi kesim parça edeceğim’ diyerek kameraman Gökhan’a saldırıyor. Sonrası, karakolda biten, tam bir tansiyon filmi… “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Erdoğan: Birliğimiz NATO’daki durumumuzu çok daha güçlü hale getirecek

Bakan Karaismailoğlu: 16’dan 20’ye çıkarılan YHT seferi içindir