in ,

Bakan Kurum’dan İmamoğlu’na ‘Riva Deresi’ yanıtı: Sayın Başkanımızı işini yapmaya davet ediyoruz

<br />

Bakan Kurum’dan İmamoğlu’na ‘Riva Deresi’ cevabı: Sayın Liderimizi işini yapmaya davet ediyoruz

Muhit ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Halkalı Millet Bahçesi’nde Yerküre Muhit Günü’nde aktif aktif gazetecilerin, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu ‘nun Riva Deresi’ne ait açıklamalarını sorması üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirakiyle 10 millet bahçesinin açılışını anlatan kurumlar, çevreye ait devlette bir yatırım var bakanlığın orada olduğunu söyledi.

Aktaran kurumları, İstanbul’u ve Türkiye’yi ilgilendiren tüm girişimleri “Biz oturduğunda mekandan ahkam keserek, boş laf kalabalığı için girişimlerimizi yürütmüyoruz. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğini öğrenebilirsiniz. uğraş gösteriruz “ diye konuştu.

‘Hem cezai süreci hem de türel süreci başlattık’

Bakan Kurum, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Boş laf üretmiyoruz, boş laf konuşmuyoruz. Biz Riva girişimine ait gittik, noktayı incelemeler yaptık. Bu bugün de yaptık, dün de yaptık, yarın da çalışırız, düşünüyor. Biz bu emaneti korumak gerekliyız, Yöneticimizin güzeline gitse de gitmese de Biz O çerçevede kontrollerimizi yaptık ve Sayın Yöneticiler işinizi değerlendirin.

Sonuçta orada arıtma tesisi yapılmış, sana teslim edilmiş, sen o arıtma tesisini şartla mükellefsin. Sayın Yöneticimize tavsiyemiz, arıtma tesislerini işler hale getirsin, etrafın kirlenmesine müsaade etmesin. Üstümüze düşen hizmetler 18 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önderliğinde yaptık, devam da devam edeceğiz. Hem etraf yatırımlarını, hem tabiata hem de kentlerimizin gelişmesine ait yatırımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bölücülük bizim hiçbir vakit işimiz olmadı, mesleğimiz olmadı. Biz onu vakit 83 milyon kardeşimizi kucakladık. Hakkari’de, Şırnak’ta ne yaptıysak. . . Tavsiye ederim Şırnak’ta yaptığımız, Diyarbakır’da yaptığımız girişimleri görmesini. Binaenaleyh bugün İstanbul’da da 83 milyon vatandaşımızı, 17 milyon İstanbulluyu ilgilendiren tüm yatırımları yapacakız. Kararlı formda girişimlerimizi yapmaya devam edeceğiz. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

BBP Genel Başkanı Destici: Erken seçimin gündemde düşünüyorum düşünüyorum

Halk otobüsü şoförünün testi pozitif çıktı: Otobüse binen vatandaşlar aranıyor