in ,

Bakan Selçuk: Gündüzlü Bakım Merkezleri, 1 Temmuz’da yeniden açılacak

<br />

Bakan Selçuk: Gündüzlü Bakım Merkezleri, 1 Temmuz’da tekrar açılacak

Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, gündüzlü bakım meydanında tam yahut yarı devirli olarak engelli vatandaşlara hizmet sunulduğunu aktararak bu yıl altında ‘ Gündüzlü Bakım Merkezleri ‘nin sayısının 123 ‘e ulaşılıyor açıkladı.

Selçuk, olağanlaşma süreci ile birlikte 1 Temmuz’dan itibaren 75 bulunduğu bulunan ‘Gündüzlü Bakım Merkezleri’nin faaliyete geçeceğini duyurdu. Selçuk, sıradanlaşma takvimiyle birlikte, gerekli önlemleri sağlayarak, bu merkezlerde engellilere hizmet vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

‘Gündüzlü Bakım Merkezleri’nin, engellisine bakan ‘adanmış hayatlara bir nefes’

Bakan Selçuk, “Engellisine meskende bakmakta olan ailelerin kendilerine daha çok hengam ayırmalarını sağlayarak rahatlatırmaktır

Bakan Selçuk, ‘ Gündüz Bakım Merkezleri ‘nde engellilerin pürüzlü kümelerine, cinsiyetlerine ve yaş öbeklerine nazaran oluşturulmuş olan aktiflik salonlarında, vazifeli usta öğreticiler, mesleksel işçi ve sıhhat işçisinin refakatinde çeşitli aktivitelerle günlük ömür programlarından faydalandığından da belirtti.

Ziraî rehabilitasyon, müzik atölyesi, fotoğraf atölyesi çalışmaları ile sportif faaliyetler, temaşa, müzik, halk oyunları, drama, ebru ve merkezleme tarafından engelliler için sunulduğunu da söyleyen Selçuk, Gündüz Bakım Merkezleri modelini hedeflediklerini de kaydetti.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tekirdağ’daki yazlıklara yoğun talep: Fiyatlarda yüzde 30’a varan artış yaşandı

İBB Bilim Kurulu’ndan İstanbul Valiliği’ne öneri: Toplu taşıma araçlarına özel şerit ayrılsın