in ,

Erdoğan: Maske, mesafe, temizlik kuralları normal ritmine kavuşturuyoruz

<br />

Erdoğan: Maske, ara, aklık kurallarına uygun biçimde yaşam süratle her yerde alışılagelmiş ritmine kavuşturuyoruz

Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan, Yusufeli Barajı 3 Milyonuncu Beton Dökümü, Bayburt Demirözü Sulaması, Rize Merkez ve Güneysu Kazaları ile Taşlıdere Vadisi İslahı 5. Kısım Hizmete Alma Merasimi’ne videokonferans tekniğiyle bağlandı.

Kelamlarının başında “Hala hizmet, eser, girişim siyasetiyle değil milletin ortak pahalarını istismar ederek ayakta kalmaya başladı tebessümle seyrediyoruz” sözünü kullanan Erdoğan, “Bugün Yusufeli Barajı ‘nın 3 milyonuncu sınıfüp beton dökümüne şahitlik ediyoruz “ dedi.

“Yusufeli Barajı büsbütün mühendislerimizin eseri olan eser, ekonomimize göre 1. 5 milyar lira ek özellikler”

sözünü kullanan Erdoğan, devamında kullanarak kaydetti:

  • “Ülkemizi hizmet siyasetinde yarışılan bir iklime taşıdık. Çanakkale’de yerkürenin en büyüklerinden biri olarak köprümüzün kulesinin oğlu bloğunu yerleştirdik. GAP’ın en büyük girişlerinizden Ilısu Barajı ‘nı seçtiğiniz da bize nasip oldu.
  • 18 yılda 585 yeni baraj yaptık, sulama, taşkın müdafaa tesisleri 2 kat artırdık. 2003’ten evvel memleketimizde yekun 105 adet hidroelektrik santrali inşa edilmiştirilmişti. 18 yılda 576 hidroelektrik santralini daha devletimize kazandırdık.
  • 228 gölet altında 329 adet daha ek ettik. 89 içme suyu tesisi varken 247 ek tesis daha milletin hizmetine sunduk. “

Erdoğan yeni uç koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerin kademeli olarak gevşetilmesi kararına da değindi:

“Ekonominin çarkları tekrar tam güç dönmeye başladı. Maske, gerektirir, paklık kurallarına münâsib halde yaşam süratle onu yaşı alışşılagelmiş ritmine kavuşturuyoruz. Onun için cumartesi-pazar günlerini kısıtlama noktasında hür olarak ilan ettik. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MHK: Hakemlerin koronavirüs testi negatif çıktı

THY’den uçuş planlamalarıyla ilgili açıklama