in

NASA, Ay Yörüngesel Platformu-Ana Kapı’nın tasarımı için anlaşma imzaladı

<br />

NASA, Ay Yörüngesel Platformu-Ana Kapı’nın tasarımı için ittifak imzaladı

NASA’dan yapılan açıklamaya nazaran, beşinci nesil avcı uçağı F-35 Lightning II’nin içeriği bileşenlerini üreten Türk Havacılık ve Uzay Sanayi ’içinde (TAI) dahildir geçeceği oldu sürülen Amerikan Northrop Grumman bazı iştiraki olan Orbital Science Corporation ile imzalanan mutabakat 187 milyon dolar fiyatında.

Muahede bedeli, istasyonun yerleşim modülü ve lojistik blokunun dizaynının yapılmasını öngörüyor. Dizaynın yıl sonuna kadar hazır olması bekleniyor.

Ay Yörüngesel Platformu-Ana Kapı ismi verilecek 55 tonluk istasyonun birinci modülünün 2022 ‘de; robot kol, Yerküre’nin uyduğunun yörüngesine gönderilmesi öngörülüyor.

İsionun inşasında ve Ana Kapı’yı ziyaretlerde, hâlâ geliştirilme aşamasında Orion derin-uzay kapsülü ve SLS mega roketinin kullanılması bekleniyor.

2022’den birkaç yıl sonra astronotlara mesken birkaç olabilir

NASA yetkilileri, Ana Kapı’nın 2022’den sonra bir kaç yıl sonra astronotlara konut yapmaya devam etmeye başladı vurguluyor.

Ay’ın yörüngesindeki bu ileri karakolda mürettebat için Memleketler arası Uzay İstasyonu ‘ndaki (UUİ) kadar geniş bir alan bulunmayacak.

Tıpkı ve 4 astronot kalabilecek

Ana Kapı’da planlara nazaran hayat meydanı minimum 55 Sınıfüp olacak, tıpkı ve en ziyade dört astronota konut düzenlemesi yapabilir. UUİ’de bu ortamın 388 Sınıfüp olduğu belirtiliyor.

Ay’ın yörüngesine inşa edilecek planlanan istasyon, uydu üzerinde ve ticari ticari ve araştırma amaçlı imkan sağlaması ümit ediliyor.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Soylu’dan üç ismin vekilliğinin düşümünden sonra tartış tartışmaya tepki: Siyasete ve ülkeye en büyük darbe terördür

Maç sonuçları sahaya atlayan YouTuber ve 3 arkadaşına dava açıldı