in

Tekirdağ’daki yazlıklara yoğun talep: Fiyatlarda yüzde 30’a varan artış yaşandı

<br />

Tekirdağ’daki yazlıklara ağır talep: Fiyatlarda yüzde 30’a varan artış yaşandı

Olağanlaşma süreci ile birlikte aylardır İstanbul’dan çıkamayan vatandaşlar, Tekirdağ ‘daki yazlıklara akın ediyor. Tekirdağ’daki Deniz ile mavi bayraklı plajlarıyla İstanbulluların uğrak tarafı yazlık meskenlerde ağır talep yaşanması fiyatlarda yüzde 30’lara kadar varan artışlar yaşanıyor.

İstanbul’dan Tekirdağ’a günler halinde seyahat yasağının kaldırılması ile Süleymanpaşa, Şarköy ve Marmaraereğilisi kazalarındaki sahillerinde hareketlilik yaşanıyor.

7 yıldır emlak işleriyle ilgilenen Karani Karamavuş, emlak kesiminde itimada yapılan iş yapmaya çalıştıklarını tabir ederek, “Pandemideki sıradanlaşmadan sonra devletinde göre indirimlerden ötürü umumiyetle kent dışından müşterilerimiz çok. İstanbul tarafından kırsal müşterilerimiz var. Zira İstanbul’dan buraya gelmeye çalışıyorlar ve burada yazlık almaya çalışıyorlar. Bu da yazlık artan yüzde 30-35 artırdı. Bu şekilde birtakım fırsatçılar bilinçli artırım yaparken, kimileri da artırım yapmadı. İşlerde bir hareket var. Arkadaşım yanlış anlamış durumda. Birtakım emlakçı arkadaşlarımız bilinçlendirmeden hane satmaya çalışıyor. Şunun altını çizeyim bugün 200 bin liralık hane alacaksınız cebinde tr az 30 bin lira, 40 bin lira parası olmazı lazım dedi.

Emlak işleriyle ilgilenen Sinan Taş ise büyük bir yoğunluk içerisinde olduklarını lisana getirerek, “Yazlıkçıların çok büyük bir akını var. İstanbul’un Tekirdağ’a çok büyük bir talep var. Fakat 64 kişilik kredi kullanan bir kişi 0. 94 arasında 20 bin lira olacağına 40 bin lira bir artırım ile karşı zıdda kalmış oluyor “ diye konuştu.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Akar: Ege ve Akdeniz’deki sorunlarımızı uluslararası hukuka uygun şekilde çözmek istiyoruz

Bakan Selçuk: Gündüzlü Bakım Merkezleri, 1 Temmuz’da yeniden açılacak