in ,

Altun, Twitter’ın nedeni 7 binden fazla hesabı kapatmasına tepki gösterdi

<br />

Altun, Twitter’ın gerekçesiyle 7 binden çokça hesabı kapatmasına reaksiyon gösterdi

Altun, Twitter’ın üyeleri kimi belgeleri ‘devlet irtibatlı malumat yayma faaliyeti’ dahildir. Altun, Twitter’dan yapılan açıklamada “Twitter’ın yaptığı açıklamada kapatılan hesapların Sayın Cumhurbaşkanımıza destek emeliyle açılan ‘sahte’ hesaplar olduğu ve bu hesapların tek bir merkezden yönetildiği savı gerçek dışıdır” dedi ve şu tabirleri kullandı:

“Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir şirketin kullandığından karar, ideolojik yaklaşımlarını ilmî yapılan olarak pazarlamaya girişan birtakım eşhasta kullanılan raporla yasallaştırma gayreti tarihi bir skandaldır.

“Şeffaflık ve tabir hürriyeti kılıfına saklanmış bu ceberut yaklaşım bir varsayılan daha ayrıntılı ki, Heyecan bir ticari içtimaî medya içindir olmanın ötesinde sınırlı bir siyasi ve ideolojik yaklaşımı benimseyen, ideoloji kara propagandasını yapmaya ihtiyaç duyar.

“Çok yakın geçmişte bilhassa ABD’de şahit olduğumuz tartışmalar da düşünüld burada, Twitter’ın siyaseten Türkiye Cumhuriyeti’ni konumlama dileği, kuruluşun PKK ve FETÖnden Türkiye’ye düşman yapıların kara propagandası faaliyet kanat kol germe germe ve Türk siyasetini dizayn etme hevesi net bir biçimde oluyor.

“Geçmişte bu cins yollara tevessül olmak için gerekli yapının nihayetinde nasıl bir akıbetle baş başa kalmıştır bu şirkete hatırlatmak isteriz. sahteciliğe, manipülasyona ve dezenformasyona geçit vermeyecek, memleketimizde ve tüm yerkürede onun devir hakikati, hür mütalaayı ve dijital farkındalığı güçlendirmek için çalışmaya devam etmektir. ”

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sarıkaya: Baro başkanları AK Partili yetkililerle görüşmelerinde 24 Şubat 2018’i hatırlatmış

Sağlık Bakanı Koca: Vakitlice evrim dönelim