in ,

Edirne’ye girişlere sınırlama: ‘Eylem düzenlenmesi halinde karşıt görüşlü gruplar arasında gerginlik yaşanabilir’

<br />

Edirne’ye girişlere sınırlama: ‘Eylem düzenlenmesi halinde karşı görüşlü öbekler arasında gerginlik yaşanabilir’

Edirne Valiliği ‘nden yapılan açıklamada, yeni uç koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi için gerekli önlemlerin alınmaya devam ettiğini belirtildi.

İsmine fizikî temas ve teneffüsünüz yollarla çok süratli bulaşabilir salgının, halk sıhhati arasında oluşturduğu riski yönetebilirsiniz ismine toplumsal hareketliliğin ve bireyler arası temasın azaltılarak içtimaî izolasyonun mutlak biçimde olup olmadığını hayati değer taşıdığı aktarılan açıklamada, “Aksi davranışlar virüsün yayılımını hızlandırarak vaka sayısı ile tedavi gereksinimini arttıracak, vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetme riskini yükselterek topluluk sıhhati ve kamu faaliyetleri önemli formda bozulmasına sebep olun “ sözleri kullanıldı.

Açıklamada listede kaydedildi:

“TBMM’nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla İtimat ‘Anayasa’nın 84. kararında giydiklerine dair mutlaklaşan duruşma kararına karar verme kararı 84. hususuna nazaran milletvekillerinin düşürülmesi ve neticesinde tutuklanması cezaevine gönderilmelerini protesto etmek hedefiyle vilayetimizde ve birtakım vilayetlerimizde toplanma davetleri yapıldığıdır.

Bu tıp aksiyonlarının vilayetimizde düzenlenmesi için ters görüşlü kümeler arasında gerginliklerin yaşanabileceği, şiddet içeriğili sokak fiillerinin meydana gelebileceği, iştirakçi şahıslar ile vesair vatandaşların arasında laflı ve fizikî hadiselerin meydana gelebilmesi, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleyi zafiyete uğratabilecek formda, kimseler arası teması arttıracağı öngörmektedir.

Bu ve gibisi gizli hikayelerin önüne geçilebilmesi, tesis güvenliği ve kamu nizamının bozulmaması, cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, oburlarının hak ve özgürlüklerinin tasarlamak, Koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, umum sıhhatin olup gayesiyle, 14/06/2020 günü saat; 08: 00’dan 17/06/2020 gün saat; 08: 00’a kadar (3) üç gün müddetle;

2. paragrafta ilişkili hususlar bölge dışından vilayetimize gelmek isteyen insanlara müsaade edilmeyerek 5442 önce Vilayet Yönetimi Kanununun 11. unsurunun ‘C’ bendinin ek paragrafı yeterli, vilayetimize girişlerin sonlandırılması,

Yeniden 2. paragrafta ilgili hususlar Edirne vilayet hadleri arasında (il merkezi, kazalar, polis ve jandarma sorumluluk ortamlarının)) düzenlemenizi her türlü Içtima ve Şov Yürüyüşü, Miting, Açık Hava Içtiması, Yürüyüş, Protesto Hareketi, Stant Açma, Çadır Kurma, İmza Kampanyası, Konser, Şenlik, El İlanı / Bildiri / Broşür Dağıtma, Afiş / Poster Asma vb. etkinliklerin 2911 arasından İçtima ve Şov Yürüyüşleri Kanununun 17. unsuru ile 5442 verilerin Vilayet Yönetimi Kanununun 11 / C ile 66. hususları gereğince yasaklanmasına,

Bu hususta alınan ve ilan olunan karar ve önlemlere uymayanlar hakkında bazı Türk Ceza Kanunu olmak üzere Umumu Hıfzıssıhha Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve kararnamesi. ”

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Akar, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşme görüştü

2 şüpheli tutuklandı: ‘407 bin kişiyi zehirleyeceklerdi’