in ,

Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ ifade verdi

<br />

Eski Genelkurmay Lideri Başbuğ tabir verdi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbuğ’un ‘şüpheli’ sıfatıyla tabirinin olduğu için İstanbul Anadolu Başsavcılığına talimat yazısı gönderildi.

Bunun üzerine İlker Başbuğ’un ilkay Sezer ile saat 15. 50 sıralarında Anadolu Adalet Sarayı’na giriş yaptı.

‘İdam cezası kalkmasaydı aranızda bulunabilirdim’

Habertürk’ün nazaran, Başbuğ tabir vermesinden akabinde adliye çıkışında yapılan yazılı açıklamada, “TBM’nin manevi şahsiyetini söze çağrıldım. TSK’ya karşı komplolarla uğraş vazifemdir. TBMM’nin manevi şahsiyetini gaye alan bir konuşma ve davranışım kelam olduğunu düşünüyorum. ifadelerini kullandı.

Başbuğ ve beraberindekilerin yeni ipucu koronavirüs (Kovid-19) önlemlerini göre maske taktığı görüldü.

Ne olmuştu?

Başbuğ, katılı bir televizyon programında FETÖ’nün siyasi ayağına ait bir soru üzerine, erlerin sivil duruşmalarda yargılanmasının önünü etkiler düzenlemeleri dikkat çekmiş, “26 Haziran 2009’da bu kanun teklifini kim hazırladı? Ben bilmiyorum. ‘Araştırsınlar’ diyorum. Ben bir ipucu veriyorum. Bu kanun teklifinin FETÖ’nün buyruğuyla, direktifiyle hazırlandığını düşünüyorum. Zira ikisinde de “ tabirlerini kullanmıştı.

Bu tabirlerin akabinde AK Partili 6 milletvekili, avukatları altında Başbuğ hakkında savcılığa hata duyurusunda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbuğ’a “Bu boru göstermeye benzemez, parlamentonun hukuku boru ile sindirilemez” cevabı vermişti.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kırklareli Valisi Bilgin: İstanbul’dan gelen vaka, çarpan etkisiyle daha üstlerde vakalar doğurabiliyor

NASA, Mars keşif aracı Perseverance’ın fırlatılışını erteledi