in ,

Taksicilerden İBB’nin yeni taksi projesine tepki: ‘Esnafımızın tansiyonu yükseldi’

<br />

Taksicilerden İBB’nin yeni taksi girişimine reaksiyon: ‘Esnafımızın tansiyonu yükseldi’

Yerküredeki birtakım büyükşehirlerin nüfus ve taksi plakası sayılarıyla İstanbul ‘u kıyaslayan İBB Yöneticisi İmamoğlu, mevcut 17 bin 395 plakanın ehil indir, kente 5 bin yeni sarı taksi kazandıracaklarını açıkladı.

Taksileri elektronik sistemle donatacaklarını belirten İmamoğlu, çalışmayla İstanbul’a mahsus taksi üretimine başlangıç ​​vermiş olacaklarını da söyledi.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Lider Vekili İmamoğlu’nun girişimini pahalandıran Veli Yurt, kentteki taksi sayısının yerinde olduğunu, taksici esnafının da karar desteklemediğini söyledi.

‘Esnafımız bir bedel ödedi ve bu plakaları aldı’

Yurtdışından, söz konuştu:

“Gerçekten üzüldük. Zira haberimiz yoktu. Muhakkak haberimiz gerekiyor. Neden Marakteessüf İstanbul’da en büyük sorun trafik. bütün esnafımızın tansiyonu şu an yükselmiş durumda. “

İstanbul’un asıl probleminin trafik olduğunu söyleyen Yurt, “Önce trafik çözülmeli, havaalanı taksi numarası düzenlenmeli. 17 bin 385 taksi var. Evna böyle bir çözüm veriyor.Kapalılar için böyle bir çözüm veriyor. Plaka sayısının artırılması hakikat bulmuyoruz “ tabirlerini kullandı.

’18 bin taksiyle iş yapamıyoruz ‘

DHA’ya göre taksici Kenan Ertuğrul, “Şu anda bile 18 bin taksiyle iş yapamıyoruz. Bir periyot tek ve çift plaka pratiği gözden geçirildi. Biraz iş yapmaya başlamıştık. 5 bin taksi çokça. formunda konuştu.

Taksici İsmail Kumandanveren de “Bizi tesirler, şu an esasen işimiz yok. Biz akşama kadar oturuyoruz. Bütün taksiler burada. Bir saattir 10, 15 taksi içindir. Taksi yeterli” sözünü kullandı.

Taksici Adem Ekinci, “Şu bir taksi sayısı ehliyetli. Görünür saatlerde olmuyor. İsterse 5 bin değil, 10 bin tane plaka çıkarsa belli başlı saatlerde çalışıyor bulunmuyor. Sabah ve akşam 10 bin tane otomobil çıksın tekrar otomobil yok. 18 bin taksi var kafidir .. saat saat olmuyor evet lakin sonra sabah iş bitiyor, otomobiller duraklarda bekliyor “dedi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Gül’den ABD’nin Metin Topuz’la ilgili açıklamalarına tepki: Türk yargısı bağımsız ve tarafsızdır

Bodrum’da sahiller boş kalınca şezlong ücretleri kalktı