in ,

Vaka sayısının arttığı şehirlerde enfekte olan sağlıkçı sayısı da yükseliyor

<br />

Vaka sayısının arttığı kentlerde enfekte olan sağlıkçı sayısı da yükseliyor

Olağanlaşma süreç öncesi koronavirüs vaka sayısının en az olduğu kentlerde son bir haftadaki artış dikkat çekiyor.

Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Batman’da artan vakalarda birlikte birlikte karantinaya alınan mahaller de çoğaldı.

Ramazan Bayramı öncesi vaka sayısının 60’a kadar düştüğü Diyarbakır’da vaka sayılabilir süratli arttış dikkat çekerken, örgüt örgütleri donası.

Kentteki koronavirüs vakalarında artış nedeniyle maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

‘Vaka sayısı 1500 civarında, 120 sıhhat çalışanı enfekte oldu’

Diyarbakır Tabip Odası Lideri Mehmet Şerif Demir, sıhhat Müdürlüğü’yle görüştüklerini söyledi.

12 günlük vaka demek yayınki artışın düşmediğini belirten Demir, şöyle konuştu:

“Eğitim Araştırma Hastanesi’nde vakalar için bayram öncesi bir kat ayrılmıştı, artık 5 kat ayrılmış. Fakültede de vaka takip ediliyor. Salgın gerektirir aksayan bağışıklama hizmet ettikleri tamamlanıyor, kronik marazlar, kolektif düzenlenen. Elimizdeki datalara nazaran vaka sayısı şu bir 1500 günde. 25’i ağır bakım olmak üzere hastanede tedavi gören 250 hasta var Enfekte olan sıhhat çalışanı sayısı da arttı Şu an 120’ye yakın sıhhat çalışanı enfekte olmuş durumda. “

Cizre’de 3 kişi vefat etti, 12 sıhhat çalışanının testi müspet çıktı

Cakare kazası. Şırnak Tabip Odası Yöneticisi Serdar Kuni, belirterek belirledek, sayısız ile ilgili donelerin kendileriyle paylaşılmadığını belirtiyor

“Şu an bir umum olarak Şırnak’ta, Cizre’de durum çok beğenilmeyen. Ne Diyarbakır ya Batman ya da Adana’ya gönderiliyorlar. 300-400 kimseden bahsediliyor.Güvenlikleri geliyor, bir kağıt yapıştırıyor ve gidiyor. Ama eski belediye yöneticiniz, tanıdıkımız 1-2 kişi vefat etti. Şayet koronavirüs b Birinci evvel bir akciğer grafisi çekiyorlar, bir bulgu gördüklerinde sevk ediyorlar. ulgusu yoksa umumide meskene gönderip 14 gün meskende bekletiyorlar. Ağır bakımların dolduğu, yatakların dolu olduğu duyumu yapıyoruz. Önlemlerin sıkılaştırılması ve gerekirse sokağa çıkma yasağının ilan edilmesine neden radikal önlemlere gidilmesi gerekiyor. “

Hastane kaynaklarından edinilen habere nazaran dün 65 yaş üstü 3 kişi koronavirüs nedeniyle ömrünü yitirdi. Eski Cizre Belediye Yöneticisi Sabri Vesek. Öte yandan Cizre’de bugün 12 sıhhat çalışanının da testinin olumlu çıktığı öğrenildi.

Mardin’de test talep say yayın 10 kat artış

Mardin’de de koronavirüs vakalarında artış yaşanıyor. Mardin Tabipler Odası Lideri Derya Etem, ellinde vaka sayısıyla ilgili bir yapılan başarısız lakin kazalardan gelen test talep demek göre önemlidir.

Etem, “Test talep demek yayın 10 katına kadar bir artış var. Kızıltepe ve Nusaybin’den gönderilen test Nusaybin’den 100 PCR testi içindir Kızıltepe’de de 100’e yakın. dedi.

Batman: Günlük müspet vaka sayıları yükseliyor

Batman’da Vaka sayısının arttığı bir başka kent de. Batman Valisi Hulusi Şahin, kentte koronavirüs vakalarının artığını duyurdu.

Şahin, “Yeni olağana Batmanlılar alışamadılar. Güya salgın bitmiş, onu şey olağana girmiş olduğunuz bir hal içinde olan vatandaşlarımız var. dedi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mahkeme ‘Ece Erken resmi belgede sahtecilik yaptı’ diyerek suç duyurusunda bulundu

Sarıkaya: Baro başkanları AK Partili yetkililerle görüşmelerinde 24 Şubat 2018’i hatırlatmış