in ,

Adalar’da kullanılan elektrikli araçlar

<br />

Adalar’da bulunan elektrikli araçlar mevcuttur

Geçtiğimiz aylarda, Adalar’da faytona sürdü atlar ruam marazı fasıltona sürülmesine son kullanmaek elektrikli faytonların Adalar’da kullanabilmek için açıklanmıştı. Adalar’da elektrikli araçların bir kısmı Büyükada ‘ya getirildi. Şu an Büyükada’da bir park yerinde 5 adet 14 kişilik, 12 adet 4 kişilik arasında olduğu görüldü. Bu akşam günümüz araç sayısının yekun 30 olacağı da öğrenildi.

Elektrikli araçların tasarrufu cuma günü başlayacak

Elektrikli araçların tasarrufunun cuma günü gerçekleştirilecek açılış ile başlayacağı öğrenildi. Ayrıyeten Büyükada’da 40 adet toplu taşımacılık emelli ve 20 adet gezi emelli elektrikli araç, Heybeliada’da 10 adet toplu taşımacılık emelli ve 10 adet gezi emelli araç, Burgazadası’nda 5 adet toplu taşımacılık emelli, Kınalıada’da 5 adet toplu toplu taşımacılık hedefli elektrikli araçların kullanılacağı öğrenildi. Başkaca Büyükada’da toplu taşımacılıkta bulunmaktadır olan elektrikli araçlar için yol şeritlerinin çizildiği ve trafik levhalarının konuyla görüldü.

Hastane onaylı rapor ile alınan akülü araçlar haricinde, kişisel akülü araç tasarrufunun kademeli bir biçimde azaltılarak 30 Haziran 2020 dışında olduğu yasaklanacağı edinilen haberler arasında. Elektronik araç entegrasyonuuna dahil olacağı öğrenildi.

Büyükada esnaflarından Özcan Doğan, “Teknolojinin yerküre da değişiyor. Adalar için de bu türlü bir çalışma oldu. Faytonun yanı sıra saf ki de tartışılmaz. Fayton bir kez nostalji, bir tarih, bir kültür demek. Teknoloji ilerledikçe akülü araçlar ve minibüsler geldi. Bunlar da söylendiğinde İstanbul kart ile çalışacakmış. Ada halkının ekranında bunu onaylarken, kimileri da eskiyi özlüyor. Ancak olanla ölene deva yok. Adada yuvarlak formda ring halinde çalışacaklar. Beşer dakika arayla hizmet verecekler. Kişisel binmek isteyen turistler için taksi modeli geliştirmişler, onlar da hoş. İsteyen kartını basıp geçecek, isteyen parasıyla taksi modeline binecek. Ara sokaklarda durak yok, ana arterlerde var. Ana arterlerde düz formda devam edecekler ”diye konuştu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Antalya’da deniz anası türü bulundu

Gaziantep’te 7 suçtan aranan hükümlü yakalandı