in ,

Bakan Murat Kurum’dan Haliç açıklaması: İBB yatırım yapmazsa biz seferber oluruz

<br />

Bakan Murat Kurum’dan Haliç açıklaması: İBB yatırım yapmazsa biz seferber oluruz

Kurum, “Haliç’te denizde renk değişimi oldu, bu hususta bir çalışmanız olacak mı?” sorusu üzerine, etraf yatırımlarının süreklilik arz ettiği söyledi.

Bakan Kurum, “Olağan Haliç’teki yatırım yapılıyor, yıllar içinde nüfus artar, yerdeki yapılaşma artar, ek yatırımlar için gerekli. Olağan Haliç’teki imajları hepimizin içini sızdırmazlık” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı periyodunda Haliç’te çok değerli bir projeyi hayata geçirdiğine işaret eden Kurum, “Projeyle, Haliç’in çevresinde çöpü, çamuru içindir Gaziosmanpaşa’daki bir ortama deşarj ederek ‘Gezilemez, yürünemez.’ denilen Haliç’i gezilir dedi.

Kurum, üniversitelerin mevcut ortamlarında kirliliğin sebebini araştırdıklarına dikkatati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Büyükva Belediyemizin, sorumuluğundaki yerde yapması gereken yatırımları yapması çok değer arz ediyor. ‘ben gelecek nesillere tekrar formunuzda götürmek, teslim etmek istiyoruz. “Bakanlık olarak bu hususta her türlü iş birliğine hazırız.”

“Belediyemizin gücünün yetmediği önemlidir de her türlü yararlanmanız Haliç’i berrak tutmaktadıryız” tabirini kulanan Kurum, sayfada kaydetti:

“Belediyemiz bu yatırım bir yatırım yapmama seçtiğinizine girebiliyor.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Şenol Güneş, rakiplerine WhatsApp’tan seslendi

Bursa’da bir kadın kocası tarafından öldürüldü