in ,

Ceyhan: Koronavirüste sıcaklığın etkisi yok

<br />

Prof. Ceyhan: Koronavirüste sıcaklığın tesiri yok

Prof. Mehmet Ceyhan, hava sıcaklığının artması ile koronavirüs vakalarının azalacağı savlarını kıymetlendirdi. Ceyhan, “Sıcaklığın pandemi üzerinde olumlu tesiri olacağı ve pandeminin haziran başı biteceğini gösteren arkadaşımız dedi. Pandeminin bir kuralı olduğundan, pandeminin mevsimi olmaz. Şu anda dünya nüfusuna nazaran en çok durumda olduğu olan memleketlere bakalım. 1. sırada Katar, 2. sırada Bahreyn, geriden Suudi Arabistan geliyor .. Bunların sıcaklık ortalamaları şu an 40’ın üzerinde .. 2. artış periyodunu yaşıyoruz.

‘Vakaları azaltan tedbirlerdi’

Ceyhan, “Orada vakaları azaltan sıcaklık değil, alınan işlemlerdi.” 2. vakalar azaltan devletlerde kesinlikle 2. artışlar yaşanıyor. safra 3 haftadır günlük vaka sayısı 900’den aşağıya inmiyor. Bir türlü rahatlayın, ‘tamam artık bu işten kurtuluyoruz’ diyemiyoruz. Mevsimi kesinlikle bir kenara bırakmak lazım.

Düğün salonlarında maske ve içtimaî aralık uyarısı

Ceyhan, önümüzdeki devirde düğün salonlarının açılacak olması ve Kurban Bayramı’nı da değindi. Ceyhan, 1 Temmuz’da itibaren açılacak düğün salonlarında iki temel kural olan maske ve çevre uzaklığa kesinlikle uymaktadır lütfen, iki kurala uymaktadır bulaşın minimuma düşeceğini belirtti. Ceyhan, “Sadece maske takarsanız, sadece maske takarsanız, 86 korunuyorsunuz. Maske takmadan aralık kuralına uyarlanır Bu bütün aktiviteler için tasdikli Bu periyotta, şu anda düğünler de nişanlar da bu halde olmak zorunda.Karşılaştırıldı, barlar açılmadı. Düğün şakası ve nişanların en sona bırakılması o açılır.

‘Kurban etinden koronavirüs bulaşmaz’

Ceyhan. kapyun, aslanda gösterildi, daha büyükbaş hayvanlarda gösterildi.Kuzun kurbanı kesen virüs taşıyor ve öksürdü, hapşırdı onun için. hayvan da keserek, yiyerek koronavirüs bulaşmaz.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İBB plaj sezonunu 15 Haziran’da açıyor

‘Semptomsuz’ diye tabir edilen koronavirüs pozitif inceleme örtük semptomları