in ,

İBB plaj sezonunu 15 Haziran’da açıyor

<br />

İBB plaj dönemini 15 Haziran’da açıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Anadolu Yakası’ndaki Caddebostan 1-2-3 plajları ile Avrupa Yakası’ndaki Güneş ve Menekşe plajlarında 2020 yılı dönemini 15 Haziran ayında açıyor.

İBB’den yapılan açıklamaya nazaran, bu yıl yeni ipucu koronavirüs (Kovid-19) 15 Haziran’da açılacak olan İBB plajları, misafirlerine günbirlik tatil imkanı sunacak.

Bu yıl İBB iştiraki BELTUR tarafından işletilen plajlarda geçen yıl muteber olan giriş operasyonu, şezlong kiraları bu seri da uygulanacak.

Plajlardan 0-7 yaş arası evlatlar, engelli vatandaşlar ile 1 refakatçileri fiyatsız yararlanabilecek.

Plajlar haftanın 7 günü sabah saat 08.00 ile akşam 19. 00 saatleri arasında hizmet verecek.

Kovid-19 önlemleri harfiyen uygulanacak

BELTUR, Kovid-19 önlemleri düzenlemek Sıhhat Bakanlığı tarafından plajlar için gerekli tüm önlemleri harfiyen uygulayacak.

Bu kapsamda plajlar, fizikî ara kurallarına nazaran yine açılır. Plaj için fizikî araya nazaran bir kapasite belirlendi.

Gün içinde de plajlarda sık sık teftiş yapılarak, fizikî ara kurallarına uymayan önlemler uyarılacak.

Plajlara maskesiz gelen uyarı uyarılarak kendilerine maske verilecek. Plajdan ayrılan misafirlerin tarafları, dezenfekte tatbiklerinin akabinde yeni misafirlere tahsis edilecek. Tuvalet göre sahalar onu tasarruftan sonra dezenfekte edilecek.

Plajlarda, hijyen ve sağlık çalışmaları boyunca vazifeli çalışanlarca aklık işleri yürütülürken güvenlik ve cankurtaran.

İBB kendi işletme plajları dışında, İstanbul’un 47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 plajında ​​da cankurtaran hizmeti veriyor.

Kovid-19 önlemleri inceleyin 1 Haziran’da yapılacaklar kurtaran hizmeti, 241 işçi, 35 jet-ski, 7 zodyak bot, 2 drone ve 14 ATV aracıyla veriliyor.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AK Partili Ünal: Sosyal medyadan yasakçı tutum sonuç vermez

Ceyhan: Koronavirüste sıcaklığın etkisi yok