in ,

Koronavirüs nedeniyle İstanbul’da mahsur kalan 855 Cezayirli otel ödemelerini yapmadan gitti

<br />

Koronavirüs nedeniyle İstanbul’da mahsur kalan 855 Cezayirli otel ödemelerini yapmadan gitti

Koronavirüsün bütün yerkürede süratle yayılmaya başlaması üzerine mart yılın yurtdışı uçuşları durduruldu. Uçuşların durdurulmasının akabinde İstanbul’da kalan turist, öğrenci ve çalışanlardan oluşan Cezayir vatandaşları memleketlerine dönemedi. Kalacak yerlerde olmayan 855 Cezayirli teze nazaran, Cezayir’in Türkiye Büyükelçiliği’nin araya girerek İstanbul’da 17 farklı yere yerleştirildi.

37 gün içinde kalan Cezayir vatandaşları için yekun 3 milyon 114 bin lira maliyet ortaya çıktı. 1 Milyon 50 bin lirası Cezayir’in Türkiye Büyükelçiliği tarafından ödendi. Arkaya kalan 2 milyon 64 bin lira için ödeme yapmayınca Cezayir vatandaşlarının bir bölümünü oluşturmalısınız. Arkaya kalan paranın ödenmesi için otel sahiplerinin noter olduğu büyükelçiliğe ihtarname gereklidir.

‘Mağdur olduk’

Hürriyet’ten İdris Emen’in haberine nazaran, otel ortaklarından Mehmet Saman, “Geriye kalan 2 milyon 64 bin liranın ödenmesi için mayıs ayından beri bekliyoruz. Birlikte çalıştığımız otel ve firmalara ödeme yapamıyoruz. Mağduriyetimizin gider yapmak istiyoruz ”dedi.

Aziz Genç ise “Müvekkillerimiz gönül kardeşliği içindir İstanbul’ma mahsur kalan Cezayir vatandaşlarına kapılarını açıp akit Cezayirli vatandaşları ağırlaşmış. Fakat paralarını alamadıkları için mağdur olmuşlardır ”diye konuştu.

Büyükelçilik: Ödeme için yetkili makamlardan müsaade bekliyoruz

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Mourad Adjabi mevzuyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Cezayir Büyükelçiliği olarak bu ödeme derdinin tahlile kavuşması için çalışıyoruz. ve işbirliği ilgileri ruhuyla olacak. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

LGS kapsamındaki merkezi sınav giriş bilgileri erişime açıldı

Cumhurbaşkanı Danışmanı Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı