in ,

Selahattin Demirtaş: HDP, yerel seçilebilir CHP ve İYİ Parti ile açık veya gizli hiçbir şekilde ittifak yapmıştır

<br />

Selahattin Demirtaş: HDP, lokal seçmeli CHP ve UYGUN Parti ile açık yahut kapalı hiçbir biçimde ittifak yapmıştır

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Demirtaş, “ Geri kalan bütün seçim yerlerinde, CHP ve GÜZEL Parti dahil olmak üzere tüm partilere karşı HDP seçim yarışına kendi adaylarıyla girmiştir “dedi.

HDP’nin Darı İttifâkı Demirtaş, yapılan demokrasi ittifâkı davetinin da bir seçim işbirliği daveti,

Demirtaş, paylaşımlarında Edirne F Tipi Cezaevi’nde çekilmiş yeni bir fotoğrafına da nokta verdi.

Demitaş’ın Twitter üzerinden yapılan açıklamadan:

“Merhaba bedelli arkadaşlar. Parti yetkililerimiz en üst düzey, daima demokrasi ittifakı daveti yapıyorlar, fakat bu davet ısrarla çarpıtılıyor.

HDP, lokal seçmeli CHP yahut GÜZEL Parti ile açık yahut zımnî hiçbir formda ittifak yapmıştır. Yalnızca kimi kritik büyükşehirlerde, demokrasinin gelişmesi maksadıyla, tek taraflı olarak CHP adaylarının desteklenmesi kararlaştır.

Geri kalan bütün seçim yerlerinde, CHP ve GÜZEL Parti dahil olmak üzere tüm partilere karşı HDP seçim yarışına kendi adaylarıyla girmiştir. HDP, Darı İttifakının bir modülü değildir.

HDP‘nin demokrasi ittifakı daveti bir seçim iş birliği değil, demokrasi prensipleri sunuyoruz aydınlık bir gelecek yaratmak için ortak akıl davetidir.

HDP, şiddet dahil tüm dertlerimizi siyaset yoluyla ve barışçıl usullerle çözmek için vardır. Kürt sıkıntısından iktisada, adaletsizlikten umutsuzluğa, ötekileştirmeye kadar her sorunu ortak akılla çözmek için bu davetleri içindir.

HDP’ye sadece halktan alır ve sadece halka hesap verir. HDP’yi asla geriletemezsiniz. HDP’yi “düşman gibi” görmek için bkz. HDP ile diyalog kurmayı denemek tüm Türkiye için en güzeli bu sayfada.

Ve elbette HDP olarak bizler de eksikliklerimizi, yanlışlarımızı samimiyetle tespit ederek kendimizi, emellerimizi, tahlil tekliflerimizi tüm Türkiye topluluğuna en açık biçimde anlatabilmeliyiz. Herkese selamlar, sevgiler. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Esenyurt’ta 3 odada çocuk minibüsün altında kalarak can verdi

Tekirdağ’a girişler 14-17 Haziran’da sınırlandırıldı