in

‘Semptomsuz’ diye tabir edilen koronavirüs pozitif inceleme örtük semptomları

<br />

‘Semptomsuz’ diye tabir edilen koronavirüs olumlu şahısların örtük semptomları

ABD’nin Virginia eyaletinde mekan alanı George Mason Üniversitesi’nde tedrisat hizmetlisi olan biyoloji hekimi Baranova, Sputnik’e demecinde, “Semptomtuz hastalar umumide gençler oluyor ve doktora görünmeyebiliyor. Fakat BBC muhabirine pankreas bedelleri denetim edilip tomografi çekebilecek bu insanlarda akciğer tahribatı olduğunu görebiliyoruz ” dedi.

Baranova, ölçümlerdebileceği, tomografi çekilmesi için akciğerlerin hacminin de ölçülebileceği, bunun için tanımaya yardımcı olabileceği kaydetti: “Akciğerler küçülmeye başlamışsa önümüzde bir koronavirüs vakası olması olasıdır. ”

Biyoloji tabibine nazaran koronavirüs olumlu etkiler ve hekimlerin derhal fark edemeyeceği semptomlardan bir başkasıysa böbrek fonksiyonlarının zayıflamış olması.

Baranova, böbreklerin toksik hususları filtreleyip filtrelemediğini anlamak için kan testi yaptırmanın tanı konulmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Ayrıyeten Baranova ilmî makalelere atıfla, bebek bekleyen ve dıştan bakılınca rastgele bir semptom göstermeyen bayanların doğumlarından sonra, plasentanın illetten etkilendiğinin fark edildiğini söyledi.

“Pranenta bebeği korumuş olabilir, gelgelelim doğumdan sonra incelenen plasentanın durumunu gösterir ki bu kişinin vücudu virüsten etkilenmiş ve virüs onlarda muayeneden bir tahribata sebep olmuş” diyen Baranova, “O seçtiğiniz bu insanlara şikayetsuz denilemez. Bu şahısları fark etmemiş belirtileri olan şahıslar olarak tabir edilebiliriz ”teklifinde bulundu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ceyhan: Koronavirüste sıcaklığın etkisi yok

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: İşten çıkarma yasağını uzatmayı düşünüyoruz