in ,

Tekirdağ’a girişler 14-17 Haziran’da sınırlandırıldı

<br />

Tekirdağ’a girişler 14-17 Haziran’da sonlandırıldı

Vilayet Yönetiminde, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında toplandı. Toplantının akabinde valilikten yapılan açıklamada, yeni uç koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi için gerekli önlemlerin alınmaya devam ettiğini belirtildi.

Fizikî temas ve teneffüsüne yollarla çok süratli bulaşık salgının, halk sıhhati için oluşturulmuş risk yönetilen ismine toplumsal hareketliliğin ve bireyler arası temasın azaltılarak yapılan izolasyonun mutlak “Aksi davranışlar virüsün yayılımını hızlandırarak vaka sayısı ile tedavi gereksinimini artıracak, vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetme riskini yükselterek topluluk sıhhati ve kamu nizamının önemli bir şekilde bozulmasına neden olması” sözleri kullanıldı.

Açıklamada, TBMM’nin 4 Haziran oturumunda, eski CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, eski HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve eski HDP Hakkari Milletvekili Leyla İnanan’ın karar giydiklerine dair mutlaklaşan duruşma kararlarını istinaden Anayasa’nın 84. olmazuna nazaran milletvekilliklerini tutuklanarak cezaevine gönderilmelerini protesto için kimi vilayetlerde toplanma davetleri yapıldığı hatırlatıldı.

Bu tür eylemlerin tekirdağ’da düzenleyici olup olmadığını görüşlü öbekler arasında gerginliklerin yaşanabileceği, şiddet içeriğili sokak fiillerinin meydana gelebileceği, iştirakçiler ile sair vatandaşlar arasında sözlü ve fizikî hadiselerin ortaya gelebileceği, kamu sistemi ile ilgili olarak tasarlanmışlardır öngörüldüğü hakkında açıklamada, ayrıntılı kaydedildi:

“Bu ve gibisi sadece hadiselerin önüne geçilebilmesi, tesisinan huzur ortamı ile ulusal güvenlik ve kamu nizamının bozulmaması, cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin memleketi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, başkalarının hak ve hataları nasıl, Kovid-19 salgınının yayılsın öngör maksadıyla, 14 Haziran saat 08. 00’den, 17 Haziran saat 08. 00’e kadar 3 gün vadeyle, Tekirdağ’da ve kimi kullanabilirsiniz toplanma davetleriyle ilgili vilayet dışından bölgeselleştirin gelmek isteyen insanlara müsaade edilmeyerek, ile girişlerin sonlandırılması karar gerekiyor. “

Açıklamada, Tekirdağ’da ve birtakım vilayetlerde toplanma davetleriyle ilgili bölge hadleri içerisinde düzenlenebilir her türlü toplantı ve şov yürüyüşü, miting, açık hava içtiması, yürüyüş, protesto ve oturma hareketi, açlık grevi, stant açma, kapatma kurma, imza değiştirmesı, konser, şenlik aktif ilanların yasaklanmasına, alınan ve ilan olunan karar ve önlemlere uymayanlar hakkında cezai işlem yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Selahattin Demirtaş: HDP, yerel seçilebilir CHP ve İYİ Parti ile açık veya gizli hiçbir şekilde ittifak yapmıştır

Malatya’da yük altında çarpıştı