in ,

Toplantılarda uygulanacak Kovid-19 kuralları belirlendi

<br />

Içtimalarda uygulanacak Kovid-19 kuralları belirlendi

Milliyet’ten Aykut Yılmaz’ın haberine nazaran, Bakanlık tarafından yayımlanan rehbere nazaran, içtimalar temastan kaçınmak gayesiyle mümkün hayli telekonferans tekniğiyle yapılacak. Içtima için mümkünse doğal havalandırması olan odalar tercih edilecek.

Merkezi havalandırma sistemleri bulunan içtima odalarının havalandırması doğal hava sirkülasyonunu sağlayabilir şeklindedir, klima ve vantilatör kullanılmayacak.

İçtimağında su haricinde rastgele bir şey yenilip, içilmeyecek. İçtima müddetleri mümkün olduğunca kısa tutulacak, içtimanın uzaması içindir ara verilecek ve pencereler açılarak ortam havalandırılacak. Içtima salonlarının paklığı günlük olarak yapılacak ve salonlar sistemli biçimde havalandırılacak. Içtima salonuna 4 kategorareye bir kişi düşecek formda planlama yapmak. Iştirakçiler içtima boyunca maske takacak.

Mümkün epey inceleme ve evraklar bilgisayar sistemleri üzerinden işlem görecek, e-imza içerir. Islak imza için gereken evrak sabit kalacak ve sırayla toplumsal aralık gözetilerek imzalanacak. Şahıslar evrakları imzalarken şahsi kalemlerini kullanacak. İçtimadan sonra tüm iştirakilerin isimleri ve muhabere malumatları en az 14 gün saklanacak.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

ABD Bilim Akademisi’ne ilk Türk bilim kadını Bahar: Yıl sonuna kadar en az bir aşı ya da ilaç bulunur

Okmeydanı’nda iş yerinde patlama: 6 yaralı