in

Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş’a 100 milyon TL’ye yakın para verdim

<br />

Ahmet Işık Çebi: Beşiktaş’a 100 milyon TL’ye yakın para verdim

A Spor’da katlanan yayında yeni tip koronavirüs (Kovid-19)

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, “Türkiye bu çok âlâ başardı. Sıhhat bakanımıza, devletimize, sıhhat çalışanlarımıza müteşekkiriz. Ne geçirdim bilmiyorum, bugün iyiyim “dedi.

‘Salgından Beşiktaş’ın evvel de iktisadı çok sağlıklı değildi’

Salgının tesirleriyle ilgili olarak Çebi, bunun konuştu:

Şu anda giydiğim tişört taraftarlara verilecek. Tüm Türk spor faaliyetleri için Tüm Türk spor faaliyetleri için tüm ilgili külfetler birlikte çok yakın. Seri ahir umarım için gerekli olur. Kendi alt yapılarınız var. “Kendi alt yapılarınız var”, şu sıradaki gerçek gruplar artık futbol grupları ve kulüpler nitekim israfları son bulmalı.

‘Popülist siyasetlerle gelen şampiyonluklar futbolcuların şampiyonluğudur’

Altyapı vurgusu yapan Ahmet Parıltı Çebi, “Kendi içimizden özümüzden oyuncu çıkarmak istiyoruz. Bu ev sabır velev. Uzun vadede tek bir dermanımız kendi öz kaynaklarımızla yolumuza devam etmektir “diye konuştu.

‘Tüm gelirlerimizin temlik edildiğini bilmiyordum’

“Çok sorunlu devirde vazifeye geldik” diyen Beşiktaş Lideri Çebi, dedi:

Bunu sahiden bilmiyordum. Kişiler çıkıp diyorlar ki ‘Sen de buradaydın’. O denli bir şey yok. Yönetici futboldan, basketboldan, yatırımlardan sorumludur. ‘Sen de haberdardın’ söylemleri gerçek değil. Artık Ahmet Parıltı Çebi, kabak tadı verdi. Sen bunu bilerek gelmedin mi? ” demiş. Ben bilerek gelmedim. Bütün gelirlerin temlik edildiğini bilmiyordum. Sonuçtan kaçtım mı, bıraktım mı, ben tekrar buradayım. ‘Neden geçmişten bahsediyorsun?’ deniliyor. Ben geçmişten bahsedeceğim. Varsa kusurlarım onun hesabını vereceğim. Bir evvelki devir denetlenir. Geçmişin konuşulmasından utanmayacağız. Bundan sonra onu bir şekilde Beşiktaş’ın bir sonraki idareler tarafından denetlenmesini istiyorum. ”

‘Hata yaptım dediğiniz oldu mu?’ sorusuna Çebi, buna karşılık verdi:

“Çok güvendiğim ve irdelemediğim bahislerde pişman oldum. Birinci seçilmekde icraatlar ile uğraştık. Sonra seçime girdik. Stadın tefviz komitesinde 3 ay mekan alabildim. 2. Başkanlığa ve İcra için başkanlığınız için futbolcula birlikteydim. kaçmadım fakat bu da kabak tadı verdi.

“Bir sayfada işimizi yapalım”

Geçenlerde eski bir başkanımız benimle ilgili ‘Ümraniye’de prim dağıtılmış’ dedi. Bunlar komik şeyler. Hususla ilgili duruşmaya gittim. Beşerler da daima bir muhalefet. Bir odada işimizi yapalım. Muhalefetle uğraşıyorum, kabak tadı verdi. Eski konuşmalarla neden rahatsız oluyorsunuz ki. Kampanya başladığından beri ne bir destek ne de bir söylem var.

‘SMS yoluyla bize gelen yaklaşık 200 binin üzerinde ileti aldık’

Bir kesitin şu anda hiç sesi çıkmıyor. Bildiri atanıyor, görüşüyor, diyenlerin sesi çıkmıyor. Birlik ve beraberlik daveti yaptım. Onlardan da ‘Biz de varız, birlik beraberlik zamanı’ demelerini istiyorum. Hala biri diğer, başka bir şeyler açıklıyor. Birlik ve beraberlik içinde bu kampanyanın bizi sadece maddiyatla değil maneviyatta da ayağa kaldırmasını istiyorum. Bağış kampanyasının ekonomik taraftarı da değerli. En değerli şey, muhakkak mali manada da çok değerli. SMS yoluyla bize gelen yaklaşık 200 binin üzerinde bildiri aldık. Bu sadece genç talebelerimiz için. Fakat maddi imkanları olanlar için de hesaplarımız var. Bağışlar var. ”

Fikret Orman aradı mı ?: ‘O mevzuatlara girmeyelim’

İçin Yardım için arayan oldu mu? Kulaklarm açık bekliyorum. “O mevzuatlara girmeyelim. Beşiktaşlılardan görüyorum ilişkili. da tanım ettim. Muhalifler muhalefetlerine destek versinler gelgelelim bu kampanyanın üzerinde eleştirsinler Biz burada emanetçiyiz “diye konuştu.

‘Bir davam var, Beşiktaş’ı bağımsız kılmak istiyorum’

“5 sene sonra Beşiktaş’ı nerede görüyorsunuz?” sorusunu Çebi bunun içindir:

“Önce sıhhatim, iş hayatım ve ailem kıymetli. Bir davam var. Beşiktaş’ı bağımsız kılmak istiyorum. UEFA’ya dakika başı gidip hesap vermek, çile çekmek, 7 UEFA’ya gidip taahhütlere girmek istemiyorum. Gelir ve masraflarını dengelemiş, geliri kadar sarfiyatı olan, kendi ayakları içinde sürekliliği olan vizyonu olan, sene 3-4 oyuncusunu oynatabilen, izci ekibinin oyuncuları Sportif muvaffakiyet istiyorum, kupa kaldırmak istiyorum; lakin sonraki yıl 80-90 milyon Euro borç istemiyorum. Birinci devirde toparlandık, lakin 2.

‘Borç o kadar büyümüş ki. . . ’

Beşiktaş Yöneticisi Ahmet Işık Çebi, “Borç o kadar büyümüş ki, denetim edilemiyor. 3 milyar borcun getirisi 450 milyon TL. Oyuncularımın birçoğunun 2 yıllık ahitleri var. tarafına burada 700-750 milyon Euro’ya oynayacak oyuncu bul, 2 sene sonra masraflarımızı 60’dan 30 milyon Euro’ya indirecek ama bu müddette kampanyadan gelen rakam bizi biraz rahatlatacak.

‘Artık altyapı içerisinde Sergen Hocasında’

“Transferde nasıl bir siyasetiniz var?” sorusu üzerine Çebi, “Hayat devam ediyor. Söylemlerimin içinde var. Altyapıdan gelen 2-3 oyuncumuzu oynatmak. Dün 1-2 tanesi meydandaydı, ben beğendim. 31-32 yaşına göre oyuncuyla imzalıyorsunuz, sonra ortada yok .. Muvaffakiyete aç ve becerikli kabiliyetli şahıslar, bunlardan desteklemeye karar verebilirsiniz. cevabıyla altyapıya vurgu yaptı.

‘Buraya 100 milyon TL’ye yakın para verdim, kurtulacağını bilsem daha çok veririm ‘

“Beşiktaş taraftarı o eski periyoda, düzgün takımlı Taliscalı, Cenkli, Aboubakar’lı kadroyu yine görecek miyiz?” durumunda soru üzerine Çebi, “Sabra gereksinimim var. Enkaz edebiyatı diyorlar. Ben elektriğin parasını bile güç bir araya getiriyorum. Buraya 100 milyon TL’ye yakın para verdim Bilsem ki kurtulacak, daha da çok veririm 20-30’unu geri aldık, giriş çıkışlar yaptık. kişiler gelirse kulübümüz zorlanır “tabirlerini kullandı.

‘Hocanın oynamak istediği şahıslarla devam etmeye çalışacağız’

Akitleri biten Caner Erkin ve Gökhan Gönül’ün Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, “İşin daima ekonomik olupyım. Koşullar münasipse devam edeceğiz. İstemci oyuncularla ayrılmaya çalışacağım “Öğretmenle oynamak istiyorsa el sıkışmaya çalışacağız” demekle yetindi.

‘Abdullah İmam şu ana kadar bizi hiç üzmedi’

Abdullah Avcı’nın kulüpten yaklaşık 30 milyon TL’ye yakın alacağının olması gereken de Çebi, “Kampanya başından sonra öğretmenle konuşmadık. Abdullah İmam da bir destek yapabilir. Abdullah müdette alacağı parayı ‘almak istemiyorum’ derse, milyonlarca defa lütfen yaptığınız inamallah imamım bir noktalara gidecektir. Şu ana kadar bizi hiç üzmedi, onu da söyleyeyim “sözlerini kullandı.

Antalyaspor yenilgisiyle ilgili olarak, “Sabaha kadar uyumadım. Amacı şampiyonluk olarak koymuştuk. 2. 5 aylık ara bize yaramamış” diyen Çebi, gelecekle ilgili olarak ” 3-4 sene sonra satıcının kullandığı için gerekli Talisca neden olmasın? Quaresma defteri kapandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bahçeli: Ayasofya Camisi Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapı ibadete mutlaka açacak

Kendisini yakalamaya gelen polislere isyan etti: Ayıp be size, yazıklar olsun