in ,

Erdoğan: Objektifliğini ve inandırıcılığını yitirmiş kredi derecelendirme kuruluşlarının tahminlerini dikkate almıyoruz

<br />

Erdoğan: Objektifliğini ve inandırıcılığını yitirmiş kredi aşamalandırma kuruluşlarının varsayımlarını düşün almıyoruz

’12. Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları nedeniyle Memleketler arası İslam İktisadı ve Finansı Konferansı’nda:

  • Her ne kadar bu salgın öncelikle sıhhatle ilgili olsa da sonuçları lütfen hayatımızın derhal onu meydanını etkilemektedir. Sadece maddi zenginliğin çevre adalete ve eşitliği temin etmeye yetmediği, bu süreçte acı bir biçimde ortaya çıkmıştır.
  • Türkiye olarak Allah’a hamdolsun bu salgın periyodunu en hasarla atlatan devletler arasında mahal aldık. Gelir durumu ne olursa olsun hiçbir kişimiz sahipsiz bırakmadık. Bu süreçte ekonomik olarak müreffeh memleketlerin kendi vatandaşlarının maske temin etmekte dahi zorlandığını, taban sıhhat hizmetini sağlayamadığını gördük. İstihdam rakamlarında da olumlu bir ivme yakaladık. Kendi devletimizin muhtaçlıklarını karşılarken yanında yerkürenin 125 devletine sıhhat yardımında bulunuruk.
  • 2020 yılı birinci çeyrek büyüme rakamları yüzde 4. 5 ile Türkiye’nin sadece sıhhatte değil iktisatta de öbür devletlerden müspet ayrışmanız gerekiyor. Objektifliğini ve inandırıcılığını kredi aşamalandırma kuruluşlarının varsayımlarını nazar-ı düşün almıyoruz.
  • Olağanlaşma takvimini hayata geçirmemizle birlikte üretim, ticaret ve turizm yine canlanmaya başladı.
  • İslam iktisadı, buhrandan çıkışın anahtarıdır.
  • Çok finanslaşma toplumsal ve kişisi maliyetlerin dikkate alınmadığı sadece rant korkusuyla hareket eden obez bir ekonomik model ortaya çıkarmıştır.
  • uzun vadeli büyük altyapı yatırımlarının finansmanı için sukuk ihraç eserlerin tasarrufunun yaygınlaştırılması gerekmektedir. Başta kitle fonlaması olmak üzere alternatif finans meydanında da iştirak finansmanının yaygınlaşması ile ilgili destekleyici olduğu atıyoruz. İstanbul’umuzu İslami finans ve iktisadın de merkezi yapmayı hedefliyoruz.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Su kuyusunda cesedi bulunan çoban 150 lira için öldürülmüş

FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik 5 operasyonda 357 tutuklama