in ,

İyileşen hastadan doktoruna şiirli teşekkür: ‘Solmuş bedenime güller saçtınız’

<br />

Uygunlaşan hastadan tabibine şiirli teşekkür: ‘Solmuş vücuma güller saçtınız’

Ahmet Demir (61), tarlada aniden geçirdiği rahatsızlık sonucu kaldır hastanede 3 gün ağır bakım da kaldı. Necati Dağlı’yı bularak, başvurdu. Tetkikler üzerinde 5 Ana damarlarının tıkandığı ortaya çıkan ve bypass ameliyatı olması gerekir.

Dağlı tarafından stent sistemiyle tedavi edilen ve kısa bir vadede sıhhatine kavuşan Demir, hekimine farklı bir formda teşekkür etti. Ameliyattan sonra taburcu olan Demir, hekimi Dağlı’ya yazdığı şiiri yolladı, daha sonra da hastaneye gelerek hekimine teşekkür ziyaretinde bulundu.

‘Daha evvel şair arkadaşlarımı da tedavi edilditi’

Ahmet Demir, “Bundan 1,5 ay evvel köy kırsalına gittim. Dağ başında ansızın bir rahatsızlık geçirdim. Tarlada yakınımda abim çalışıyordu, fenalaştığımı görünce koşarak geldi. Ambulans çağırdı Çabucak orada birinci müdahaleyi yapıyor. Beni evvel Keban Sıhhat Ocağı, oradan da hastaneye sevk ettiler. Hastanede 3 gün ağır bakımda kalmıştır sonra anjiyo yaptılar, 5 ana damarımın tıkalı olduğunu ve mutlaka bypass olmamasını söylediler. M. Necati Dağlı imamımıza raporlarımı gönderdim “dedi.

“Doktoruma bir jest yapayım dedim”

Demir, “Medical Park Elazığ Hastanesi’ne geldim ve öğretmenimizle birebir gün görüştüm. Beni anjiyoya aldı ve 4 ana damarımı yapıldı. Bymad çok riskli olduğu için bypass olmadım. Stent ile damarlarım açılarak çok rahat bir formda tedavi oldum. Hemhutime kavuştum. Şu anda hiçbir zahmetim yok, çok şükür düzgünüm. Hekimime bir jest yapayım dedim ve ona bir şiir yazdım. Necati Hoca’dan çok mutlu kaldım. Kendisine çok teşekkür ediyorum ”halinde konuştu.

Dağlı ise gönderdiği şiirin altında daima kalacağını söyledi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Beşiktaş Teknik Direktör Yalçın: Yediğimiz goller şanssızlıktı, ilk yarı bizim için tamamen çöp niteliğindeydi

Ceyhan’dan ‘Kene vakaları neden çok arttı?’ sorusuna cevap