in ,

Konya’da normalleşme sonrası koronavirüs vakalarında artış: Pandemi hastanesinde kapasite kapasite doluluk oranına ulaştı

<br />

Konya’da olağanlaşma sonrası koronavirüs vakalarında artış: Pandemi hastanesinde kapasite kapasitesi doluluk orantısına ulaştı

Edinilen habere nazaran, akabinde koronavirüs vakalarında artış yaşandı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Beyhekim Devlet Hastanelerinin servisinin vaka artışları nedeniyle dolduğu öğrenildi.

Yeni tespit edilecek vakaların, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları yerlerinde konumlanan hastanelere müracaat edebilecekleri ve o hastanelerde tedavi altına alınabilirleri kaydedildi.

Kazalarda tespit edilen hastalarında, kazalardaki hastanelerde tedavi altına alınacağı öğrenildi.

Kentte yapılan vaka artışının Sıhhat Bakanlığı tarafından da takip edildiğini belirtildi.

HaberTürk’ten Zafer Samancı’nın haberine nazaran, bir hafta içinde koronavirüs vaka sayısının kademeli olarak süratle yükselişe geçtiği akabinde yetkililer, Konya’nın pandemi hastanesi olan Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin akabinde Beyhekim Devlet Hastanesi’ni de pandemi hastanesi olarak ilan etti. Konya’daki tüm hastaneler pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Konya’daki hastanelerin şu an doluluk aşamasında olduğu durumun ayrıntılı bir rapor halinde Sıhhat Bakanlığı’na iletildiği öğrenildi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Nişan törenine geldiler virüsü kapıp gittiler

Türkiye’de iyileşen hasta sayısı, 24 saatte 1562 yeni koronavirüs vakası