in ,

Naci Görür Bingöl’de muhtemel bir depreme ilişkin aylar öncesinden uyarmış

<br />

Naci Görür Bingöl’de mümkün bir sarsıntıya ait aylar öncesinden uyarmış uyarmış

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice kazasında 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğünde zelzelesi öncesi de ihtar yapan Prof. Dr. Naci Görür, nedeni bir demeçte “Bingöl Karlıova’ya yanlışsız Palu ve ötesine dikkat etmek lazım biraz. yahut Malatya, Adıyaman yöresi.. Oradan Kahramanmaraş’a göre kısımlara ihtimamlı olmak lazım” diyor.

5,7 büyüklüğünde zelzele mahallin 5 kilometre derinliğinde meydana geldi. Zelzele, Diyarbakır, Erzurum, Muş ve Malatya’nın başında olmak üzere etraftaki bazı vilayetten hissedildi. Naci Görür’ün aylar evvel yaptığı ikaz gündeme geldi.

Naci Görür aylar evvel yapılan bir konuşmasında, “Bingöl Karlıova’ya yanlışsız, Palu ve ötesine dikkat etmek lazım biraz. Yahut Adıyaman, Malatya yöresi. Ve oradan Maraş’a olan kısımlara ihtimamlı olmak lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Elazığ sarsıntısını 4 ay evvelden bilmişti

6 Ekim 2019’da Hakan Çelik’in hafta Hafta Sonu programında Prof. Dr. Naci Görür zelzelesi nokta atışıyla işaret ediyorti.

Naci Görür, “Doğu Anadolu fayına bir ihtar yapmak istiyorum. Bu fay uzun vakittir suskun. Şark Anadolu fayı uzun vakittir suskun. Aşağı yukarı bin 500 yıllarından beri zelzele olmadı. Büyük sarsıntılar olmuş. O nahiyeler için gerekli risk laf konusu. “ demişti.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kahramanmaraş’ta eski erkek arkadaşının yüzüne kezzap atan kadın tutuklandı

‘Kılıçdaroğlu,’ Beni virüs değil senin bu düzeniniz öldürür ‘diyen TIR şoförünün işe yarar için talimat verdi’