in ,

120 TL yerine 120 bin TL ödeme yapan müşterisinin parasını iade etti

<br />

120 TL mahalline 120 bin TL ödeme yapan müşterisinin parasını iade etti

Muğla ‘nın Marmaris kazasında oturan Eniz Okan adlı vatandaş, Kars’ta bal ve süt eserleri satışı yapan Hayati Mehmetoğlu adlı esnaftan 120 TL meblağında 1 kilo kaşar, 1 kilo gravyer, 1 kilo ceviz ve 1 kilo kayısı kurusu siparişinde bulundu.

karstanhavadis. com’un haberine nazaran, Marmaris’e ait akabinde ödeme için havale yapan Okan, 120 TL içinde 120 bin TL gönderince esnafı arayarak durumu bildirdi. Birinci evvel şaka sanan esnaf yapıldığını, hesaplarını denetim edince oğlunu bankaya teslimerip sipariş bedeli 120 TL’yi kesmeden paranın nedeni sahibine iade etti.

‘Kars esnafı ve kişisi böyledir’

Hayati Mehmetoğlu, Esnaf Havale parasını kendisinin ödediğini belirten, “Kars’ta hangi esnaf arkadaşımız olsa tıpkı davranışı sergilerdi. Sayın müşterimiz Eniz Okan benden eserlerimizi sipariş etti. bende kargo ile göndermek gönderdim. Daha sonrada beni arayarak bunun 120 bin TL hesabıma havale olduğunu söyledi. Birinci evvel inanamadım ve şaka yaptığını sandım. Bankaya göndererek, parayı derhal iade etmesini istedim. Velev 120 bin TL’yi gönderdiğim eserlerin parasını kesmeden geri havale etti. Ayrıyeten havale masrafı bile kesmedim. İşte Kars kişisi ve esnafı böyledir. Ben değil de rastgele bir esnaf arkadaşım da birebir davranışı sergilerdi “ dedi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Rüsgâr Gibi Geçti Irkçılık protestolarının ardından yayından kaldırılan, ‘tarihi bilgilendirmeyle’ ekrana dönüyor

Çavuşoğlu: Libya’da kalıcı ateşkes için Rusya’yla görüşmeler devam edecek