in ,

Cizre esnafı artan 10 günlük kapatma kararı aldı

<br />

Cizre esnafı artan vakalara karşı iş yanlarını istekli 10 gün kapatma kararı aldı

Cizre’de son günlerde artan koronavirüs vakalarının önüne geçmek maksadıyla kaza esnafı, toplumsal medyada bir araya geldi. Esnaf, kazada salgını denetim altına almak ve yaymayı iptal gayesiyle 10 gün mühletle iş ortamında örtülü tutma kararı aldı.

Bugün pratikle Cizre kazasında çok sayıda iş alanılarının açılmadığı gözlendi. Içtimaî medyada çalışmalan tatbike vatandaşların da konuttan çıkmayarak destek verdiğini söyleyen Dağkapı Mahallesi Muhtarı Cafer Ebret,

“Koronavirüsün kazasında yayılmaması için esnafımız 10 gün boyunca iş mekanlarını kapatma kararı aldı. Vatandaşlarımız da istekli olarak meskenden çıkmama kararı aldı” dedi.

21 yıldır kahvehane işleten Fettah Cıvıldak, 10 gün boyunca açmayacağını belirterek, “Cizre halkı olarak bu karar verdik. Kişilerimizin sıhhat ve sıhhati için dükkanlarımızı istekli olarak 10 gün kapatmalıyız. dedi.

Esnaf Abdulaziz Sintine ise, “Koronavirüs halk arasında etkileşimden ötürü artmaya başladı. Bu etkileşimi en aza indirmek için bir esnaf olarak kendinizce bu türlü bir karar aldık. diye konuştu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kastamonu Valisi Karadeniz: Her gelen rakam ilin rekor sayısı

Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık