in ,

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, depreme ilişkin son durumu değerlendirdi

<br />

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, zelzeleye ait son durumu kıymetlendirdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muhit ve Şehircilik Bakanı Murat Kurumu, AK Parti Umumi Lider Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve AFAD Lideri Mehmet Güllüoğlu ile 5, Yedisu kazasının Elmalı köyünde görelerde bulundu 7 büyüklüğünde meydana gelen sarsıntıdan etkilenen bulundu.

Burada sarsıntıya ait son durumu pahalandıran Oktay, sarsıntıdan etkilenen görmek ziyaret ettiklerini söyledi.

‘En geç 3 güne kadar hasar tespit çalışmalarını tamamlıyor olacağız’

Diyen Oktay, laflarını yapmaya gereklidirdü: “diyen Oktay, laflarını yapmaya gereklidirdü:” Köylerimizde de şu ana kadar bizim yaptığımız kadar hamdolsun çok rahat üstesinden gelebileceğimiz

‘Bir kaybımız, 18 yaralımız var’

“Bir kaybımız, 18 yaralımız var. Bir evladımız var Musa, Elazığ Fırat Üniversitesinde, 5 kişi Bingöl Devlet Hastanesinde tedavi oluyor, geri kalanlar da taburcu edildi.” sözlerini kullanan Oktay, Allah’tan rahmet, aileine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diledi.

Oktay “Biz sizleri seviyoruz. Boyut rastgele bir zarar gelsin istemiyoruz. Bu hususta bizlerle iş birliği içerisinde olursanız çok mutlu oluruz. diye konuştu.

Bütün ekiplerin sarsıntı yerine sevk edildiğine eden eden Oktay, yiyecek, içecek ve eşyadan da rastgele bir problemin olmayacağına, bugün olduğu bugün de vatandaşların içinde olduklarını aktardı.

Lisana getirerek oktay, bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde devlet olarak ve tüm imkanlarla birlikte olacaklarını lisana getirerek, “Yeterki bir ve birlikte olalım. ‘Tek bir vatandaşımızın bizim ihmalimizden ötürü burnu kanarsa için hesabını sizden sorarım.’ dediği bir konumdayız. Münasebetiyle hepimiz buradayız. bu hassasiyeti sonuna kadar devam ettireceğiz. “ formunda konuştu.

‘Konutlarımızı afetlere dayanıklı biçimde yapalım’

Yaraların sarılacağını anlatan Oktay, şöyle konuştu:

Daha sonra Oktay ve beraberindekiler, yaktıkları ateşin başında ısınmaya çalışan depremzedelerle sohbet etti. Oktay, telefonla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile depremzedeleri görüştürdü.

Yeni ipucu koronavirüsle (Kovid-19) uğraşlarının sürdüğüne dikkatati çeken Oktay, devletin afetlerle ilgili her türlü önlemi aldığını anlattı.

Erdoğan Taylan Erdoğan ve bakanlar olarak daha evvel Elazığ ve Malatya’da da olduklarını hatırmatan Oktay, kaydetmek kaydetti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişmeleri yakinen takip etme aktaran Oktay, şehidin yakınıyla da görüştüklerini ve gelişmeleri takip ettiklerini vurguladı.

Oktay, “Devlet bütün kurum ve kuruluşlarıyla burada. AFAD’ı, Kızılay’ı burada. Tüm kurumlarımız, kuruluşlarımız burada. Sıcak yemek dağıtımı kullanın köylerimizde acilen başladı. bu gece tüm çadırlar da kuruluyor olacak. “diye konuştu.

‘Sizin canınız bizim için değerli’

Vatandaşları muhakkak mağdur etmeyeceklerini, el birliği içerisinde yaraları çok süratli saracaklarını Oktay, laflarını bunun tamamladı:

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Deprem bölgesinde vatandaşlar geceyi ateş başında geçiriyor

Naci Görür: 2 büyük deprem daha bekliyoruz