in ,

Davalının borcunu ailesine duyuran avukat ağır cezada yargılanacak

<br />

Davalının borcunu ailesine duyuran avukat ağır cezada yargılanacak

Sabah’tan Sema Alim Dalgıç’ın haberine nazaran, İstanbul Kartal’da ikamet eden Yaşar B. ‘nin bir GSM firmasına ait borcunu tüm ailesine bildiri atarak duyuran avukat hakkında iddianame yapıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Suzan A. ‘nın alacaklı vekili sıfatıyla, müşteki Yaşar B.’ nin müvekkiline rastgele bir borcu bulunma ve ileti gönderdiği kaydedildi. Şüphelinin müştekinin yanı sıra borçla ilgisinin bulunması eniştesi, pederi ile anlaya ileti attığı belirtildi.

Gerçeğe alışılmamış bildiriler

“Sayın muhatap,… adlı GSM firmasına ilişkin borcunuzun ihlali nedeniyle son olarak süreç yapılmadan anaparasından kapatabilmeniz ismine yarın ayın son ödeme günüdür aksi hâlde Türk Ceza Kanununun 157 ve 158. unsurlarınca yarın ‘alacaklıydı kasten zarara uğratmak ve düşünüdü Suzan A. ‘nın müştekiyi rahatsız etmek için söylendi.

Yargılanacak

Savcılık, kuşkulu avukatın ‘Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma’ cürmünden cezalandırmayı talep etti. Kuşkulu ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Duruşması’nda yargılanacak.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Iker Casillas, İspanya Futbol Federasyonu başkanlığı yarışından çekildi

Babacan, Erdoğan’la ilk varsayılan nasıl ters düştüklerini anlattı