in

Galatasaray: Çaykur Rizespor’da orta hakemi bundan böyle bizim için cellat başıdır

<br />

Galatasaray: Çaykur Rizespor’da orta hakemi bundan bu türlü bizim için cellat başıdır

Galatasaray Kulübü, Çaykur Rizespor Yöneticisi Hasan Kartal ‘in reaksiyon çeken “Haklarınız buldu. Alacağımız vardı, onu aldık. Allah’ın sopası yok. Geçen yılki maçta olanları kör cahil bile anlar. Açık bir şekilde görüntüler vakalar vardı, bu maç o denli mi? Geçen sene ne oldu, bana az ceza verilen, hakem ne oldu? Federasyon da doğruyu gördü “ icmali ve maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı.

başında “Süper Lig’in 27. haftasında futbol grubumuzun Çaykur Rizespor ile oynandı maçta kaptanımız Fernando Muslera ve oyuncumuz Florin Andone ’nin önemli formda sakatlanmaları insan olan herkesi son nokta üzülür” hatırlatmasında bulunulan açıklama, yapmaya devam etti:

  • “Yıllardır Türk futbolunun içinde adeta içimizden biri olan, centilmenliğiyle yediden yetmişe herkesin sevgi ve hürmetini kazanmış kaptanımız Fernando Muslera’nın ayağının kırılmasıyla yaşamış olduğu acıyı, milyonlarca Galatasaray taraftarıyla birlikte memleketimizde ve yerkürenin onu mahallindeki sporseverler içerir derinden hissetmektedir.
  • Yaşanan bu sakatlıklar önünde futbolun tüm paydaşları tek bir histe kenetlenmişken, rakip kadro yöneticisinin söylemleriyle takılan hal ve asıl vazifesi tarafsız, adil bir idareyle sporcunun sıhhatini korumak olan hakemlerin verdikleri kararlar Türk Futbolu için utanç vericidir. Kararlarıyla maçın sonucuna direkt tesir eden maçın orta hakemi için bu tür bizim için bir hakem değil ‘cellat başı’dır.
  • Gayri göre futbolu bir intikam alma oyunu olarak gören Ç. Rizespor Başkanı’nın maç öncesi ve ahir başladığında, kendisinin Galatasaray camiasına duyduğu öfkeyi ve kini bir kere daha ortaya çıkarmıştır.
  • Bilindiği sayfasında, geçtiğimiz dönemin 2. yarışı tekrar Rize’de oynadığımız maç sayfasında protokol tribününde ‘ Bana silahımı getirin! ‘diyen, maç için ise kameralar önünde olabanın hakemine yönelik’ Silahım olsa vururdum ‘sözünü kullanan bu zat, dünkü tutumlarıyla da Galatasaray düşmanlığıyla beslendiğini bir kere daha gözler önüne sererken, bunun anlaşılmaz bir formda kendi camiasını, camiamıza karşı kışkırtmış, başkanlık görüşüyle ​​bağdaşmayan bir kültüre yaptıkları oldu
  • Sporun barış, dostluk ve kardeşlik ruhuna hilâf olan, söylemleriyle topluluğa kin ve nefret aşılayan, seçim kasıtlı kararlarla adalet hissini yok eden onu kim olursa olsun Türk sporundan önemlidir. Bu sporsatla tüm yetkili kişi ve kurumları Türk sporuna zarar verenler hakkında gereğini yapmak için bir kere daha hizmete davet ediyoruz.
  • Galatasaray Spor Kulübü olarak mevzunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna hürmetle duyururuz. “

Yaşar Kemal Uğurlu neden tartışma konusu oldu?

Galatasaray’ın deplasmanda 2-0 kaybettiği Çaykur Rizespor maçı her biri tartışmalı bir savaş olurken hakem Yaşar Kemal Uğurlu en çok gündeme gelen isimlerden biri oldu.

Mesken sahibi ekip lehine verilen penaltı kararı dışında Andone ‘nin sakatlanır durum ile Muslera ‘nın ayağının kırdığı durum öncesi yapılan ofsayt anı çok konuşuldu.

Muslera’nın ayağı iki alandan kırılırken, durum durum ofsayt olarak gerçekleşmiş fakat VAR talimatları gereği konum devam ettiti. Galatasaray’da golcü Andone’nin sakatdığı durumda kaleci Tarık denetimsiz olarak rakibinin üzerine düşmüş ve önemli bir bağ sakatlığı yaşanmıştı. Yaşar Kemal Uğurlu, VAR monitöründen durumu takip etti ama penaltı kararına hükmetmedi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

YKS adaylarının sınava giriş belgeleri erişime açıldı

Iker Casillas, İspanya Futbol Federasyonu başkanlığı yarışından çekildi