in ,

İçinde 20 bin lira olan çantayı sahibine teslim etti: ‘Cebimde hiç para yoktu, Allah haram yedirtmesin’

<br />

İçinde 20 bin lira olan çantayı sahibine teslim etti: ‘Cebimde hiç para yoktu, Allah haram yedirtmesin’

Kocaeli ‘nin Karamürsel kazasında yaklaşık 3 aydır işsiz olan Muharrem Çıtanak, sahilde dolaştığı sırada bir hatun çantası buldu. Ağzı açık olan çantanın içine bakan Çıtanak, yüklü olan para ve ziynet eşyaları olduğunu görünce polise haber verdi.

Çindetanak’ın da bulunduğu bankanın yanına geldi. Çanta, polis eşliğinde bayana teslim edildi. Çantanın içerisinde 20 bin lira ettik ziynet eşyaları olduğu anlaşıldı. Çantasının unutması nedeniyle telaşlanan, kötüleşmesi nedeniyle banka oturan hatun para dolu çantasına kavuşmasıyla rahatladı.

‘Hemen polisi aradım’

Muharrem Çıtanak, “Akımma bomba olabileceği gelince çantaya biraz tedirgin yaklaşıyor. altın falan da vardı. Ben de çabucak polisi aradım “ dedi.

‘Koşarak geldi, yarı baygın vaziyetteydi’

Hatunun nefes nefese çantasında aramaya geldiğini söyleyen Çıtanak, “Yaklaşık bir 10-15 dakika sonra bir bayanın bana gerçek koşarak geldiğini gördüm. Bayağı bir tedirgin ve yarı baygın bir haldeydi. Yanıma geldi ve direkt çantanın yanına gerçek gitti. Çanta senin mi diye sorduğumda kendisinin olduğunu söyledi. ‘Çanta benim’ deyince. tahminen polis gelmezse, çanta da o bayanın şartlarını elimde kanıtlamak diye seçeneklerüm. Bayan çantanın kendisinin olduğunu söyledi lakin ben yeniden de polis gelmeden bu çantayı veremeyeceğimi söyledim. Bir 5 dakika sonra polis geldi. Polis geldikten sonra çantasını, kimlik denetimi ve içindekilerin sayımının yapılmasının akabinde teslim ettik “ diye konuştu.

‘Alıp götürebilirdim lakin aklıma bile gelmedi’

1 lira bile olmadığını belirten Çıtanak, bunun konuştu:

“20 bin lira civarı nakit para ve altın vardı çantasında. Önce teslim ettim. Vicdanen çok rahatım. Kendim şu anda işsizim. Ben bu çantayı bulduğumda üzerimde hiç para yoktu. Lakin yeniden de aklımdan çantayı almak geçmedi. Alıp götürseydim kimse görmezdi. burası tenha bir bölge. Alıp götürebilirdim ancak aklıma bile gelmedi. Allah haram yedirtmesin. Ben vicdanen çok rahatım. Sahibine teslim ettim. Sahibi de teşekkür etti bana. ‘ Allah razı olsun ‘dedi. Bu bana kâfi. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Beşiktaş Belediyesi’nden psiko-sosyal destek programı: Vatandaşlar parklarda uzman psikologlarla bir araya gelecek

Çevre Bakanlığı ekipleri Haliç’ten numune aldı