in

Iker Casillas, İspanya Futbol Federasyonu başkanlığı yarışından çekildi

<br />

Iker Casillas, İspanya Futbol Federasyonu başkanlığı yarışından çekildi

İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) başkanlığına göz kırpan Iker Casillas, koronavirüs salgınının yarattığı buhran nedeniyle adaylığını geri çektiğini duyurdu.

Çevre medyada açıklama yapan Casillas, “Yakında yapılacak RFEF seçimlerine katılmamaya karar verdiğimi bildirmek istiyorum” dedi.

Casillas, ‘ülkesinin yaşadığı istisnai içtimaî, ekonomik ve sıhhat durumu nedeniyle’ bu kararı verdiğini, salgının seçimleri 2. plana atmıştır.

Casillas, şubat mevcuttur mevcut RFEF Lideri Luis Rubiales ’e karşı adaylıkları açıklamıştı. Ünlü kalecinin yarıştan çekilmesiyle, Rubiales’in bir devir daha başkanlık yapmasının önü açıldı. Seçimlerin 17 Ağustos ’ta gerçekleşmesi planlanıyor.

Avrupa’da koronavirüsten en çok etkilien devletlerden olan İspanya’da salgın nedeniyle şimdiye kadar 27 bin 36 kişi ömrünü yitirdi, vaka sayısı da 243 çöp kutusu 928 ’e ulaştı.

2015 yazında Portekiz’in Porto kadrosuna aktarım olan Casillas, Real Madrid’de kullanılacak ve 16 yıl eflatun-beyazlı formayı giydikten sonra 1 Mayıs 2019 ‘da antrenmanda geçirdiği kalp bunalımının akabinde profesyonel futbol kariyerini sonlandırma kararı aldıtı.

39 günde Casillas, 167 maç ile İspanya Ulusal Grubu için futbolcular arasında 2. sırada bulunur.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Galatasaray: Çaykur Rizespor’da orta hakemi bundan böyle bizim için cellat başıdır

Davalının borcunu ailesine duyuran avukat ağır cezada yargılanacak