in ,

İzmir’deki ‘maskematikler’de yeni dönem: 5’li paketler bir biniş ücreti fiyatına

<br />

İzmir’deki ‘maskematikler’de yeni periyot: 5’li paketler bir biniş ecri fiyatına

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin küresel salgınla savaş sunduğu İzmirlilerin maskeye erişimini sağlamak için maskegrafiklerden fiyatsız dağıttığı maske sayısı 6 milyona yaklaştı. Belediye, koronavirüs salgınının ilk gününden itibaren maskeeye ulaşma konusunda gerekli dertleri Meslek Fabrikası’nda yapılan maske üretimi ve hayata geçirdiği maskesi.

17 metro istasyonu ve Karşıyaka, Bostanlı, Konak vapur iskelelerine maskematik yerleştirildi. İzmirliler, İzmirim kartını okutarak 7 günde bir içinde 5 adet maske olan maske paketinden fiyatsız yararlandı.

Olağanlaşma süreci üzerinde bu hafta kullanılabilir girecek yeni pratik ile birlikte beşli paketler bir biniş ecri (3. 56 TL) başvurabilir.

Günde 120 bin maske üretiliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle savaş tedbirleri içerisinde Meslek Fabrikası bünyesinde da maske üretiyor. İzmirlilere daha ziyade maske ulaştırmak için kesim işinin yapıldığı 5 adet makine ihtiyacını günlük 120 bine çıkarıldı.

Maskeleri dikimini yapıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi kaza belediyelerine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ve tarım personellerine ise 368 bin maske dağıttı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ilk duvar mozaiklerinin üzeri kapatıldı

Kasapoğlu’ndan Muslera için ‘Geçmiş olsun’ telefonu