in ,

Kastamonu Valisi Karadeniz: Her gelen rakam ilin rekor sayısı

<br />

Kastamonu Valisi Karadeniz: Her gelen rakam ilin rekor sayısı

Valiler Kararnamesiyle Manisa Valiliğine atanan Karadeniz, Kastamonu Gazeteciler Cemiyetine veda ziyaretinde bulundu.

Karadeniz, burada yapılan konuşmada, Kovid-19 ile Kastamonu Valiliği olarak ek önlem alarak savaş ettiklerini söyledi.

Son devirde Kastamonu’da lisana getiren Karadeniz’i gözlemlemektedir. “Bu işin şakası yok, bitti diye bir şey yok. Sıradan yaşantımıza devam etmek istiyorsak maskemizi tam takacağız, uzaklığa uyacağız. Herkes kendi zatî hijyenini istiyorum. ve rastgele bir kalabalık olacaktır alabileceğimiz bir tedbir “ diye konuştu.

Karadeniz, nedeni devam etti:

“Bir fedakarlık yaptık, bu fedakarlığın mükafatını alacakken kendi kendimizi cezalandırmaya çalışıyoruz. Mektepler açılıncaya kadar vakaları aşağıya çekmemiz lazım. Bu formda devam ederse çalışması de sadece tesirler. Dünkü sayımız pandeminin en yüksek periyottaki sayıdan da yüksek. Pandeminin ağır olduğu devirde vilayet dışından gelenleri takip ettik. Sorun vilayet dışından gelenlerden dersek yanlış olur. Sorun vilayet dışından gelenlerle temas kuruyor. Vilayet dışından gelen ile birebir konutta kalmayacaksın, ortak masada yemek yemeyeceksin. Herkes kendi önlemini almaya başladığı an sorun çözülmüş olacak. Ölüm vakalarında sayımız düşük. Sağlık teşkilatının özveriyle çalışmasının göstergesidir. Son 1 ayda tespit ettiğimiz vakalar, gelen vakaların temasta etkili bireylerin taraması sonucu ortaya çıktı. Kastamonu’da 5 bin 286 bireye test yapıldı. “

Karadeniz’i cezaeviyle ilgili çok hassas davranıldığını belirten, “Gardiyanlar 3 ekibe ayrıldı. Konutlarından yurda alınıyorlar ve yurda alınmaktadır sonra test yapılıyor. Yurttaki karantinanın akabinde da test yapılıyor. Akabinde cezaevine gidiyorlar. Bunun da yararını çok düşündük” diye konuştu.

Vali Karadeniz, halk sıhhati eksperlerinin özverili halde çalıştığının altını çizerek, kaydetmek kaydetti:

“Tespit edilen vakaların yüzdesi 80’i halk sıhhati mütehassıslarının çalışmaları neticesindedir. Onlar bu işin görünmez kahramanları. Art çalışıyor çalışıyorlar, onun vakayı tek tek inceliyorlar. “İç kısımdaki mahsusen birkaç kazasında yoğunluk var.”

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bursa Adliyesi’nde koronavirüs alarmı: 10 kişi karantinayacağım

Cizre esnafı artan 10 günlük kapatma kararı aldı