in ,

Kovid-19 testi pozitif çıktı, salondaki tüm koşullar karantinaya tabi MSÜ sınavında fenalaşan öğrencinin

<br />

MSÜ imtihanında kötüleşen talebenin Kovid-19 testi olumlu çıktı, salondaki tüm mektepliler karantinaya alındı

Aysun Özcan Erenkaya’nın haberine nazaran, 14 Haziran Pazar günü, MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Testi’nde, girişte masalı maskesi maske dağıtıldı ve dezenfektan sıkıldı ama mekteplilerin ateşleri ölçülmedi.

Tek kişilik salona alındı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 205 aşağıda salonda, test uygulamak bir kız öğrenci kötüleşti. Tek kişilik salona alınan öğrenci, testini burada tamamladı.

Çağırılan sıhhat ekiplerince talebeye Kovid-19 testi yapıldı ve sonuç müspet çıktı. O salonda teste giren tüm mektepliler, meskenlerinde 14 günlük karantinaya tabi.

‘Bayılacak kadar halsizleşmiş’

Hadisenin yaşandığı salonda imtihana giren 18 belirtilen M. A. ’nın pederi C. A.

“Oğlum 205 salon salon testis giriyor, 2,5 saat süren imtihanın bitimine 45 dakika kala, bir kız öğrenci kötüleşiyor, başını sıranın üzerine koyuyor. Bayılacak kadar halsizleştirmek öğrenci, muallimler için tek kişilik testini tamamlayan mektepliye testi yapılıyor ve koronavirüs tespit ediliyor.

Oğlum haneye geldiğinde bir kız evladının bayılacak duruma geldiğini ve salondan çıkarıldığını anlatmıştı ki testten 2 saat sonra konutumuza sıhhat ekipleri geldi, salonda bozuklanan kız evladının Kovid-19 testinin müspet çıktığını ve oğlum MA ‘olduğu hanenin içinde bıçağı, mümkünse tuvaleti farklı olacak biçimde karantinada tutulması gerektiğini söylendi. “

‘Şimdi YKS’ye evlatlar nasıl girecek?’

“Çocuğu farklı mekteplerde imtihana giren hangi arkadaşımla konuşsam, içeriye girişte ateş ölçme hadisesinin incelenmesi söyleniyor. YKS testine evlatlar nasıl girecek? Bizler ne hamasetle YKS imtihanları var, 27-28 Haziran’da gerçekleştirilecek Bu durumda hadise oğlumun psikolojisini bozdu, 2 yıldır hazırlanır teste artık girmek istemiyor. evlatlarımızı bu imtihana göndereceğiz? YÜ imtihanlarının ertelenmesi laf konusu olmalı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Çavuşoğlu: Libya’da kalıcı ateşkes için Rusya’yla görüşmeler devam edecek

2 öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen tutuklandı