in

Süper Lig’de dakika başına en çok penaltı atılan dördüncü lig oldu

<br />

Muhteşem Lig Avrupa’da dakika başına en çok penaltı atılan dördüncü lig oldu

Memleketler arası Spor Araştırmaları Merkezi ‘nin (CIES) hazırladığı raporda, günde 35 liginde 2017/18 döneminden bugüne kadar dakika başına en ziyade penaltı düdüğü çalınan liglere ve ekiplere konumlanmıştır.

Harika Lig, onun 238 ayrıntılı bir penaltı kararına göre bu dördüncü sırada konum aldı. Ligde 846 maçakada 320 defa penaltı atışı yapılırken, bunların yüzde 76. 6’sı golle sonuçlandı.

Polonya (230 dakika) tepede taraf alırken, Ukrayna (231 dakika) ve Sırbistan (233 dakika) birinci 3’e isimlerini gösterirdı.

Galatasaray kullanan Üstün Lig’de en çok penaltı

31 dakika içinde bir lehine penaltı düdüğü çalan Galatasaray oldu.

94 müsabakada 27 varsayılan lehine penaltı kararı verilen sarı-kırmızılı ekip, penaltı atışlarının oranı 77. 8’ini golle sonuçlandırdı ve Avrupa liglerinde dakika başı en çok penaltıdan yararlanan 13. kadro olarak dikkati çekti.

Trabzonspor, 94 maçta 26 varsayılan penaltı vuruşu kazanırken, 325 arasından bugünyla birlikte 17. sırada yan aldı. Bordo-mavili ekip, penaltı atışlarının yüzde 69. 2’sinde muvaffakiyet sağladı.

Fenerbahçe ve Kasımpaşa 22’şer, Aytemiz Alanyaspor 20, İttifak Holding Konyaspor ve Beşiktaş 19’ar penaltıyla birlikte dakika başı en çok penaltı atan kadrolar arasından çıktı.

Bu günde tepede, Sırbistan’ın Kızılyıldız kadrosu taraf aldı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Erzincan’da bir araç nehre düştü: 4 ölü, 3 yaralı, 1 kayıp

Kırıkkale’de Hristiyanlığın ilk dönemlerine ait ceylan derisi üzerine yazılı dua kitapları ele geçirildi