in ,

15 Temmuz Gazisi Aslan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı

<br />

15 Temmuz Gazisi Aslan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karara nazaran imzasıyla yayımlanan, Emniyet Umumî Müdüriyeti TEM Daire Lideri Turgut Aslan Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı.

Gazi 1. Sınıf Emniyet Yöneticisi Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy kazasında doğdu. 1981 yılında Polis Kolejinden, 1985 yılında Polis Akademisinden aşamayla mezun olan Aslan, komiser yardımcısı olarak başladığı vazifesine neden, Bursa, Bingöl, Marsilya / Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli vilayetleri ile Emniyet Umum Müdüriyetinin seçtiğiniz ünitmesinde devam etti.

Aslan, 2014 yılında Emniyet Umumi Müdüriyeti TEM Daire Yöneticisi olarak atandı.

Vazifesi vadesinde terör örgütleriyle mesai mefhumu fedakarca ve kahramanca savaş eden Aslan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine kadar bu vazifesini muvaffakiyetle yürüttü.

15 Temmuz’da hain darbeciler tarafından Jandarma Umumî Komutanlığında rehin alınan Aslan, başından vurularak ağır yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak ” gazi ‘unvanı aldıtı.

Aslan’a 15 Temmuz’da ulusal irade ve demokrasiyi savunmak için gösterdiği kahramanca savaştan ötürü Devlet Övünç Madalyası verilmişti.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İzmir merkezli 56 ilde FETÖ operasyonu: 167 şüphelinin 119’u aktif görevde

Ovalı, koronavirüs aşısı için 1 Şubat tarihini verdi: İlk kendi üzerimde deneyeceğim, biz kapitalist değiliz