in ,

Ağabeyini öldüren sanık: Kurtulursa beni yaşatmaz diye bir daha ateş ettim

<br />

Ağabeyini öldüren sanık: Kurtulursa beni yaşatmaz diye bir daha ateş ettim

Hadise geçen yıl 13 Ağustos’ta, Alaplı’ya bağlı dağ köyünde meydana geldi. İstanbul’da yaşayan Gökhan Yamak, bayram tatili için geldiği köyünde, aralarında husumet bulunan ağabeyi Volkan Yamak ile tartıştı.

Kardeşler, birbirine av tüfeğiyle ateş etti. Gökhan Yamak’ın tüfeğinden çıkan saçmaların isabet ettiği Volkan Yamak, hayatını kaybetti. Gökhan Yamak, gözetiminde alınan mahkemece tutuklandı.

Yamak hakkında, ‘yakın akrabayı öldürmek’ kabahatinden ömür boyu hapis cezası talebiyle dava açıldı. Ereğli 2. Ağır Ceza Duruşması’nda bakıldı duruş duruşmasına tutuklu sanık Yamak, cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi ile katıldı. Yamak, ağabeyi ile tanımla işi yaptıklarını, anlaşamayınca aralarında husumet başladığını ve ağabeyini şikayet etti belirten Yamak, “Ağabeyim Volkan Yamak yaralandı. Sağ kurtulursa beni yaşatmaz düşüncesiyle bir daha ateş ettim” dedi.

Duruşma heyeti, yapılan yargılama sonucu Gökhan Yamak’ı ‘ haksız tahrik altında yakın akrabayı kasten öldürmek ‘günahından 18 yıl 4 ay mahpus cezasına çarptırdı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kılıçdaroğlu: ATM’den para çekmesini bilmiyor adam

Adıyaman: Büyük şehirlerde neden maske takma zorunluluğu yok?