in ,

Emekli Koramiral Kıyat özür diledi, Cumhurbaşkanı Erdoğan şikayetinden vazgeçti

<br />

Emekli Koramiral Kıyat özür diledi, Cumhurbaşkanı Erdoğan şikayetinden vazgeçti

Emekli Koramiral Atilla Kıyat, 1 Ekim 2019 tarihinde seçim barajı tartışmaları arasında içtimaî medya hesabından, “Seçim barajını yüzde 10’a çıkaran Kenan Cihan’la, bugün seçilme barajını yüzde 40’a düşürmeye kalkan kişi arasında ne fark yoktur. Sonları da benzeyebilir” bildirisini paylaştı.

Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan ‘avukatı Hüseyin Aydın, Twitter’daki paylaşımından ötürü Kıyat hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine nazaran, savcılık birinci olarak kullanabileceğiniz evrakını uzlaştırma bürosuna gönderildi. Uzlaştırma Bürosu taraflara uzlaşma konusundaki görüşlerini sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Aydın, Kıyat’ın yazılı özür beyan etmesini göre uzlaşma olacağınıabileceğini belirtti.

Kıyat yazılı özür verdi

Bu gelişme üzerine Kıyat uzlaşmak istediğini belirterek, yazılı özür metni gönderdi. Kıyat özür metninde, “Yaptığım paylaşımın maksadı Sayın Cumhurbaşkanımız değil. 43 yıl taşıyorum üniformam ve yarım asra yakın devlet terbiyemle Sayın Cumhurbaşkanınızı düşünün bir karar veriniz. tabirlerini kullandı.

Aydın’ın kabul ettiği. Aydın, rastgele bir tazminat taleplerinin bulunmadığını da bildirdi. Böylelikle kullanabilmek için uzlaşma ile sonuçlandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

YouTuberların kanal ve takipçi yitirme korkusu: ‘Burada belirtilen toplum ve bireylerin bir sorun var’

Kılıçdaroğlu: ATM’den para çekmesini bilmiyor adam