in ,

Ev baskp bıçak tehdidiyle gasp yapan çete yakalandı

<br />

Hane basıp bıçak tehdidiyle gasp yapan çete yakalandı

Vukuat, Aydın’ın Kuşadası kazasının İkiçeşmelik Mahallesi’nde R. N. ‘ye dair dairede geçen 11 Haziran’da meydana geldi. Teze nazaran, R. N. ‘nin oturduğu daireye gelen kuşkulu, cebinden çıkarttığı bıçağı R. N.’ nin boynuna dayayarak çelik kasayı açmasını istedi. Paniğe kapılan R.N. çelik kasayı açtı. Kasada bulunan 61 bin dolar ile 31 bin Euroyu alan kuşkulu kayıplara karıştı. Hikayenin şokunu atlatan R. N. polisi arayıp ihbarda bulundu.

Kuşadası polisi kişisel ekip kurdu

Kuşadası Kaza Emniyet Müdüriyeti ekipleri, kelam konusu dairenin etkili sokak ve muhitindeki güvenlik kamarelarını incelemeye aldı. Kaza Emniyet Müdürlüğü’nde vazifeli polislerden şahsi bir ekip oluşturuldu. Saatlerce güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, daireye İ. D. ‘nin girdiğini, E. G., İ. A. ile Ermenistan uyruklu hatunlar L. A. ve A. G. ‘nin de şüpheliye yardım etti saptadı. Zanlıların kimliğini tespit eden polis, teknik ve fiziki takip başlattı.

İzmir ve Manisa’da eş vakitli operasyonla yakalandılar

4’ünün İzmir’de, birinin ise Manisa’da, olduğu belirlendi. Harekete geçen Kuşadası polisi, pazar günü İzmir ve Manisa’da belirlediği adreslere eş devirli operasyon düzenledi. Manisa’daki operasyonda İ. D, İzmir’deki operasonda ise E. G., İ. A. L. A. ve A. G yakalandı. Gözaltına bakın Kuşadası’na getirilen 5 kuşkulu süreçlerinin tamamlanmasının akabinde bugün adliyeye sevk edildi. Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ali Koç: Enteresan transfer hamlelerimiz var, direkt oynayacak 2-3 isme odaklanıyoruz

Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Bu pandemi dalga şeklinde 1-2 yıl sürecek