in ,

Göç İdaresi Genel Müdürü Ayaz: Ülkemizde bir göç krizi yok

<br />

Göç Yönetimi Umumi Yöneticisi Ayaz: Devletimizde bir göç bunalımı yok

Ayaz, Milletlerarası Göç Sinemaları Şenliği’de, şenliğin Instagram hesabından birinde canlı yayın programında açıklamalarda bulundu.

Abdullah Ayaz, okumak konuştu: Festivalde, göçün bugün yerküresinin ve hayatın gerçeklerinden birisi olduğunu anlatmak istediklerini aktaran

Ayaz, şenlikte anlatmak istediklerinin “İnsanların neden göç ettiği?”, “Sebeplerinin neler olduğu?” hususları ile ekranlarda izlenilen ve duyulan rakamlardan ibaret görüntülerlerin tamamının birer insan olduğunu söyledi.

Umumi Yönetici Ayaz, değerlendirmeye devam etmeyi umuyoruz eksiklikliği görüldüğüne işaret eden:

Ayaz, “Festivalin maksadına ulaşılıyor düşünüyor musunuz?” Sorusuna, “Kesinlikle. Başlangıcına bakarsak inşallah bu şekilde devam edecek ve kapanışı da daha görkemli olacak. Ancak Kovid-19 süreci, memleketler arası seyahatlerin engellenmesi içindir çok şükür ziyadesiyle ulaşmış gidiyoruz “ cevabını verdi.

‘En büyük göç hareketini yönetmiş bir kuruluştan bahsediyoruz’

Abdullah Ayaz, yapmaya devam etti:

“Göç Yönetimi çok genç bir kuruluş. 2013 yılında gerek, 2014 yılında Ümü Müdüriyet merkezi, 2015 yılında da taşrası operasyonel hale getiren bir kurum. Işçisi ile yöneticileri çok genç. kişisi felaketlerinden birisini, en büyük göç hareketini yönetmiş bir kuruluştan bahsediyoruz.

2014-2015 yılı Suriye bunalımının de kırılma anı tahminen de. 2015 bin saat, 174 bin, 175 bin, 268 bin, 454 bin diye, en son 2019’da cereyan eden bir sistemsiz geçiş hareketinden bahsediyoruz. Bu kurum, yeni şartlarında, bir yönde olgunlaşmaya göre, bir taraftan tüm bu bunalımları göğüs üzerinde çalışmaktadır. Bu süreç muvaffakiyetle yönetti. Bunda argümanlı olduğumuzu tabir etmek istiyorum. Arkadaşlarınızla uğraşmak için ortada hem de taşrada büyük bir özveri ile vazife yapan. “

‘Ülkemizde yabancı günde sadece Suriyeliler özelinde somutlaştırılıyor’

1923’ten 2011’e kadar Türkiye’nin yaklaşık göçmen sayısının yaklaşık 2 milyon olduğunu kaydeden Ayaz, şu malumatları paylaştı:

Abdullah Ayaz, kaydetmek kaydetti:

“Burada kamu sistemi güvenliğinin zarar görmeden, bunun için gerekli kullanım. 100’lerle tabir edilen göçmenler geçtiğinde reaksiyonları, program izleyenler de kullanın takip ediyor. Lakin memleketimiz çok şükür 2011 için gerekli Suriye buhranından bu yana bu işi muvaffakiyetle Bundaki en büyük teşekkürü hak eden topluluğumuz.

Başta Avrupa memleketleri olmak üzere bizde de durum tıpkı, göçmene gereksinim var. Nüfusun yaşlanması hem tahminen bizim için gelişmekte olan memleketlerde artık o memleket vatandaşlarının belli kesimleri terk edilmiştir. Türkiye’de kriz idaresiyle ilgili olarak rastgele bir biçimde ‘kriz’ sözünü mutlaka kabul etmiyoruz. Devletimizde bir göç buhranı yok. Bir sıkıntı var lakin devlet bunu bütün kurumlarıyla bir arada yönetiyor. Bugüne kadar yönetti, bundan sonra da yönetecek. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türk Dışişleri: Libya’da da karanlık işler peşinde

Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen ve çocuk gelişimcisi alacak