in ,

Gülistan Doku’nun annesi: Benim kızım bu suda yok

<br />

Gülistan Doku’nun anası: Benim kızım bu suda yok

Gülistan Doku için Uzunçayır Baraj Gölü içinde ve Sarısaltuk Viyadüğü yerinde aralıksız devam eden çalışmalar 164. günde de sürdü.

Bugün yapılan arama çalışmalarına Tunceli AFAD ekipleri, Konya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri katıldı. Sabah saatlerinden itibaren Doku ‘nın için hem Uzunçayır Baraj gölü yüzeyi hem de göl dibinde balık adamlar ile arama çalışmalarına devam edildi. Yapılan çalışmalarda bugün de Gülistan Doku’ya ilişkin bir ize rastlanılmadı.

‘Benim kızıma ne oldu?’

Gülistan Doku’nun Diyarbakır’ın Ergani kazasında yaşayan geçerlilik Bedriye Doku ile ablası Aygül Doku da 164 gündür, yapılan arama çalışmalarını her gün olduğu takip ediyor. Bedriye Doku, perişan olduklarını ve kızının burada olduğuna inanıyorum çünkü tabir ederek, öldürüldü olabileceğini söyledi. Doku, günde kaydetti:

“Benim kızım kaybolmadan evvel, en son erkek arkadaşının konutunda kalmış. Çok perişan durumdayız Benimle birlikte gün gün kızımdan bir haber bekliyorum. aylar geçti hiçbir iz yok. umudumuz artık tükendi. Benim kızımın bu suyun içinde olduğuna inanmıyorum. Olsa ona ilişkin bir şey çıkar. Bir atkı çıkar, çantası çıkar, ayakkabısı çıkar lakin hiçbir şey çıkmadı. Bir iz bile yok. Benim kızımdan sonra bu suya düşüp kaybolan 3 kişi çıktı fakat benim kızımdan iz yok. Benim kızım bu suda yok. Artık umudumuz kalmadı. “

‘Yorulduk, gücümüz kalmadı’

Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku da bozuk kamera imgesi olduğunu, o manzaranın çözülmesi halinde kardeşine ne olduğunun ortaya çıkacağını belirterek, “Sarısaltuk Viyadüğü üzerinde Munzur Üniversitesi’nin bir güvenlik kamerası imgesi var. 5 Ocak gününe ilişkin ve Gülistan, köprünün üzerinde görülüyor. Manzara bozuk, net anlaşılmıyor. Gülistan o imgede erkek arkadaşı ile tartışıyor .. Düşünün ki 164 gündür her gün buradayız ve bir haber bekliyoruz. Ankara’ya gidip, Başkankanımız Recep Tayyip Bu artık sarih durumda. Erdoğan ile görüşerek kendisinden yardım talep edeceğiz. Aldığımız habere nazaran su içinde 164 gün boyunca aranan ve bulunmayan sair bir kayıp da yok “ tabirlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İzmir’den asker uğur etti geldi, 14 ev karantinaya alındı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan LGS açıklaması