in ,

İletişim Başkanı Altun’dan, YİK Toplantısı’na ilişkin açıklama

<br />

Muhabere Yöneticisi Altun’dan, YİK Toplantısı’na ait açıklama

Muhabere Yöneticisi Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına örtülü yapılan ve 5 saat süren toplantının akabinde yazılı açıklama yaptı.

Altun, içtimada 1915 hadiseleri hakkında Türkiye zıddı asılsız savlara karşı atılacak adımların masaya yatırıldığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, çarpışmalan tarihi hikayeler üzerinden ekilmeye çalışılan husumet tohumlarının hakikat

İçtimada, bütün Osmanlı vatandaşları için sorun ve acıyla geçen bir periyodun çeşitli odaklar için gerekli yalanlama ve iftiralarla siyasi hesaplar uğruna kullanılmaya çalışmaktadır.

“Türkiye’yi ve milletimizi karalamak için 1915 hadiselerini materyal olarak kullanan Ermeni lobisinin ve mevzuyu siyasi hesaplarla istismar eden devletlerin gerçek dışı tezlerle yaptıkları propagandanın içinden geçecek şekilde adımların ele alındığı içtimada, mevzunun tarihi ve tüzel unsurlarının kullanımı ve faaliyetler ele Faaliyet. ”

Içtima

İçtimaya, heyet üyeleri İsmail Kahraman, Bülent Arınç, Cemil Çiçek, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Yıldırım Akbulut, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri Metin Kıratlı ile İletişim Yöneticisi Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Hususî Kalem Yöneticisi Hasan Doğan da katıldı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türkiye’de oğul 24 saatte 1467 kişiye koronavirüs tanısı konuldu, 17 kişi hayatını kaybetti

Türk Dışişleri: Libya’da da karanlık işler peşinde