in ,

Rus Be-200 uçakları, Türkiye’de yangınların önlenmesi ile nöbete başlıyor

<br />

Rus Be-200 uçakları, Türkiye’de yangınların önlenmesi hedefiyle nöbete başlıyor

Hizmet mukavelesinin imzalanması ve uçakların aktarımı, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Rusya Acil Durumlar Bakanlığı ’nın yardımı ve devlet savunma sanayi şirketi Rost’in Ankara Temsilciliği’nin etkin desteğinde, şirket kuruluşu Birleşik Uçak Şirketi tarafından organize edildi.

Savaşta yardım talebinde bulunmuştu. Be-200 amfibi uçakları, Rus mürettebatla birlikte 4 ay boyunca Antalya, İzmir ve Bodrum arasında nöbette bulunacak.

‘Be-200 sıcak iklime sahip nahiyeler için ideal’

Rostec Memleketler arası İşbirliği ve Bölgesel Siyaset Yöneticisi Viktor Kladov, “ Be-200, ulaşılması güç yanlar dahil sıcak iklime sahip yerler için ülkü. Uçak, sadece Rusya’da değil, Fransa, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Endonezya, İsrail de dahil olmak üzere yerkürenin dışında devletinde yangın afetine karşı uğraşta kendini kanıtladı. Bu yıl seve seve Türk içindir yardımına geldik. Organizasyonel meseleler, Rus ve mahallî makamların ve Rostec’in Türkiye’deki temsilciliğinin koordineli çalışmaları sayesinde mümkün olduğunca çabuk çözüldü ”sözlerini kullandı.

Be-200 amfibi uçağı, Rusya ve Türkiye başkanlarının ziyaret yaptığı MAKS-2019 havacılık fuarında sunulmuştu. Be-200 Uçağı, İstanbul’daki Teknofest 2019 milletlerarası fuar programına katılmış, forumun akabinde eşsiz seçenekler gerçek tasarlamak sergilemişti.

‘İyi bir potansiyele sahip olduğumuzu gösteriyor’

Birleşik Uçak Şirketi Umumi Yöneticisi Yuriy Slyusar, “ Rus Be-200, benzersiz sahip ve yüksek performansa sahip amfibi uçağı. Uçak, Avrupa ve Güneydoğu Asya’daki yangın söndürme ve kurtarma operasyonlarında kendini kanıtladı. Be-200ChS, ihracata yönelik bir eser, yabancı alıcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Türk ortaklarla ortak çalışmamız, Türkiye’nin itfaiye hizmetinin filosunu yenileme emeliyle yeni uçakların teslimi konusu dahil işbirliğinin geliştirilmesi için uygun bir potansiyele sahip olduğumuzu gösteriyor ”açıklamasında bulundu.

2019’da, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar başkanlığındaki Türk heyet, Rostec tarafında şirket Beriyev Firması’nı ziyaret ederek Be-200 üretim üretimi fabrikası, teknik servis merkezi ve pilot eğitiminde kullanılan uçuş simülatörünü incelemişti.

Seri üretimi yapılan Be-200ChS, yangın söndürme, afet yerlerine acil yardım ulaştırma, suda arama kurtarma çalışmaları, ambulans ve yük taşıma ve ayrıyeten muhit izleme için maksatlar için geliştirildi.

Boçarov: Rusya ile Türkiye arasındaki işbirliğinin bir sonucu

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Oleg Boçarov, hususla ilgili “ Bugün Rusya ile Türkiye arasındaki havacılık sahasında yapılan yapıcı işbirliğinin birinci derecede görüyoruz. Antalya, İzmir ve Bodrum çevresindekinden durum durumlarıyla uğraşta yardım etmesini tarifleyecektir 4 ay boyunca, Beriyev Uçak Şirketi uçaklarının Rus mürettebatlarla Antalya, İzmir ve Bodrum ”dedi.

‘Türk partnerlerimizin bu uçağın potansiyelini değerlendirebilecek olmamız memnunuz’

Boçarov, “Bir uçak sanayisinde eşsiz bir becerisi olduğunu ve eşsiz uçaklar inşa etti belirten“ Be-200 amfibi uçağı insan ve doğal hayatın yanı sıra altyapı tesislerinin kurtarmaya yönelik bir uçak. Bu çok hedefli uçağın vazifesi ise rastgele bir uğraşın ön saflarında olmak, en güçlü çalışır yardım etmek. Türk partnerlerimizin bu çok tesirli uçağın potansiyelini kıymetlendirme olanaklarıı bulabilecek olmamız memnuniyet duyuyoruz ”sözlerini de kullandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AK Parti’den Ayasofya anketi: İlk namaz 15 Temmuz’da kılmaktadır

19 üniversite bünyesinde yeni fakülte ve enstitü kuruldu