in ,

Selçuk: Koronavirüs tanısı konan sınav ayrı binalarda sınava girebilir, hastanedeyse sınav hastanede olur

<br />

Selçuk: Koronavirüs tanısı konan masalbeler başka binalarda imtihana girebilir, hastanedeyse test hastanede olur

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk, Kanal 24 canlı yayınında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu, soruları değerlendir.

LGS burada 20 Haziran’da yapılacak merkezi imtihan için alınan koronavirüs tedbirlerini anlatan Selçuk, masalıbelerin kendi mekteplerinde teste gireceklerini hatırlattı.

Selçuk, bu pratikle çok sayıda karışıklığı gidereceklerini ve paniği kaldı kaldıracaklarını tabir ederek “Öğrencimiz kendi mektebinde teste girsin istiyoruz elbette fakat kendi hocaları gözetiminde değil, sair mekteplerden hocaların gözetiminde” sözünü kullandı.

Koronavirüs taşıyan mekteplilerin teste girip giremeyeceğine ait soruya Selçuk, “Sınav Nahiye Komitesi’ne velimiz aranurabilir. 353 bin hoca artık bu işi yapacak “ yanıtını verdi.

‘İstenilenin de ötesinde yaptıkları’

Bilim Heyeti ve Sıhhat Bakanlığı ile mütemadi temasta olduklarının altını çizen Selçuk, “İstenilen seçenek ziyadesiyle mahalline getiriyoruz. riske girebilir “açabilecek birtakım muhaberelere girerlerse” diye konuştu.

Selçuk, tek başına uzaktan eğitimin ehliyetli olmayacağını, bu yüz yüze yapılacak telafi eğitiminin içerisine baktıklarını söyledi. Asgari 3 hafta telafi eğitimi için tıklayınız kanısına vardıklarını anlatan Selçuk, “Bizim bu 3 haftanın ötesinde destekleme yetiştirme kurslarımız var yıl uzunluğu süren. Bu kursları. Zira, evlatlarımızın eksiğini telafi etme konusunda çok çalışıryız. Evlatlarımız, mektepte gördüğünüz sair bir muallimden görmek istediğini televizyonda istiyorum “ dedi.

‘A, B ve C senaryolarımız hazır’

Selçuk, “Koronavirüs vakalarının artması gereken bir senaryonuz var mı? Mekteplerde çevre arayı ayarlamak için ikili tedrisata geçmek düşündüğünüz var mı?” sorusu üzerine, bunun söyledi:

“Çeşitli seçeneklerlar var. A, B ve C senaryolarımız hazır. Bizim liselerimizin sadece yüzde 1’inde, ilkokul ve ortaokullarda ise yüzde 13. 5 ikili ikili talimimiz var Tam gün eğitim yapan mekteplerimiz, tekli eğitim yapan mekteplerimiz gerekirse nazaran, Sabahları ve öğlenciler olur .. Biz imtihanlarda spor salonlarını, yemekhaneleri, geniş salonları. Bilim Heyeti, ‘Tablo değişti, artık yeni teklifler kullanılır’ dediğinde biz ona nazaran değiştiririz. Değerli olan bizim buna hazır olup olmamamız. “

‘İTÇ, eğitim siteleri içinde üçüncü sırada’

Selçuk, Bakanlığın dijital eğitim platformu EBA’nın uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart’tan 5 Haziran’a kadar 2 milyar 800 milyon varsayılan tıklandığına işaret ederek “Dünyada tüm eğitim siteleri için üçüncü sıradayız. Yaz devrinde akademik kısmı biraz azaltılmak kaydıyla. için İngilizce eğitimi yapacak. tabirini kullandı.

Bakan Selçuk, TRT İlk Tunç Çağı TV konusunda yapılan memleket içindir bir yaptıkları bir araştırmanın raporunun gelecek hafta sonuçlanacağını aktardı.

TRT EBA kanalları ve Selçuk, “30’dan çokça memleket, uzaktan eğitim için sizin deneyiminizi merak ettiğiniz için bir sunumda bunu paylaştık. Artık ilgili yatırımınızı da peşindeyiz. açık yapılır.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Galatasaray 2. Başkanı Albayrak: Muslera’nın sözleşmesini uzatacağız, oynamadığı ayların da parasını alacak

Kılıçdaroğlu: AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, bu sefalete ‘Dur’ demeyecek misiniz?